banner864

TSK savaş uçağı düşürdü 23 Mart 2014, 08:17

Türk Sİlahlı Kuvvetleri, Suriye'ye ait bir savaş uçağını düşürdü. Angajman kurallarının ihlal edildiği gerekçesiyle vurulan uçak, Hatay'ın Samandağ ilçesinin sınır komşusu Kessab kasabasına düştü. Uçağı TSK'nın vurduğunu bizzat Başbakan doğruladı. Erdoğan, "Uçağı Türk F-16'ları vurdu. Bundan sonra tokadımız ağır olacak" dedi.
Suriye’nin, Türkiye sınırındaki Keseb kasabası yakınlarına bir savaş uçağı düştü. Uçağı Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait uçaksavarların vurduğu iddia edildi.

İddiayı Başbakan Erdoğan doğruladı. Kocaeli mitinginde konuşan Erdoğan, "Bundan sonra tokadımız ağır olacak. Suriye uçağını Türk F-16'ları düşürdü. Türk Hava Kuvvetleri'ni tebrik ediyorum" dedi.

"Suriye uçağını TSK vurdu" haberini duyuram Fransız resmi haber ajansı AFP, uçağın vurulmadan önce sınırdaki teröristlere yönelik müdahalede bulunduğunu, Türk Silahlı Kuvvetleri'nden gelen ateşin de bu anda gerçekleştiğini yazdı.

Uçağın 13.00 sıralarında Hatay'ın Samandağ ilçesi ile Suriye arasındaki sıfır noktasına düştüğü belirlendi. Uçağının pilotunun, paraşütle atlayarak kurtulduğu, ancak nereye indiğinin bilinmediğini kaydedildi.

Uçak kazasıyla ilgili Suriyeli yetkililerden henüz bir açıklama gelmedi.

Uçağın düştüğü Kessap kasabasında son bir haftadır, Suriye ordusu ile teröristler arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyordu.

Çatışmalar seken kurşunların güvenlik tehdidi oluşturması üzerine, Hatay'ın sınır köyleri Gözlekçiler ile Çandır köyleri dün boşaltıldı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

mehmet horuz :

Adamlar kendi topragini savunuyor suriye topraklarinda vatanini savunan ucagi nasil vurursunuz

cetin egemen dagtekin :

Turkiyeyi yonetenler savas kiskirticiligi yapiyor..

gökhan :

n.özel in açıklamalarını bekliyoruz.karşı tarafında tabii..yaşadığımız şu günler her şeye gebe..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar