banner864

TSK sivilleşiyor 31 Ekim 2013, 17:13

Orduyu profesyonelleştirmek gerekçesiyle AKP Hükümeti ile birlikte asker sayısında azaltma yoluna giden Genelkurmay'ın gündeminde şimdi de TSK'nın sivilleşmesi var.
Çankaya Köşkü'ündeki 29 Ekim resepsiyonunda gazetecilere konuşan Özel, TSK'ya sivil kadroların alınacağını açıkladı. 

Özel, siyasi danışmanların yanı sıra, TSK sözcüsünün de sivil olması gerektiğini vurguladı.

“Bizim, ‘basın ve halkla ilişkiler’ konusunda köklü bir değişikliğe gitmemiz gerekiyor. Silahlı Kuvvetler olarak bu işi artık askeri değil, sivil ve profesyonel personel ile yürüteceğiz. Bunun yanında bir de, yine sivil, bir siyasi danışman görevlendireceğiz. Mesela, Siyasal Bilgiler’den biri olabilir bu kişi. Bunlar için Başbakanımız’dan gerekli kadroyu da aldık. Ben orduyu siyasallaştırmamak için çabalıyorum. Her tür siyasi akımdan uzak tutmaya çalışıyorum. “

TSK'nın sivilleşmesi için henüz bir takvim belirlemediklerini kaydeden Özel, yeni düzenlemelerle ilgili kadımları bir an önce atmak istediklerini vurguladı.

ulusalkanal.com.tr
 

Yorumlar

Zeki Gündem :

tsk'da çalışan sivil ünüversite mezunu meslek sahiplerine niçin ordu kamplarına giriş olanağı tanınmıyor?onlar da milli savunma bakanlığının elemanı değil mi?

Erdogsn Özaydin :

bu gün brokrasi ve polis yapilanmsi sadece bir meseben devlet iserisindeki resmi silahli gücüdür, yarin bu sililerde aynen polis örgütü gibi olacak , ve milli ordu milli gücenlik gibi kavramlar tarih olacak, silahli kuvvetler iktidardaki mesep temelindeki yapinin korunmasi icin olacak ,hedef bu

istiklal :

bu ne artık tadın kaçtı bu işin su akp o ülkenin canını cıkarttıgın kirli ellerini askerimizin uzerinden cek

Batuhan :

bu en rezil ve tehlikeli adım... "sadece para" için askerlik yapanlar.... asker değil başka bir şeydir artık. savaşın ticareti olmaz... her şeyi yaptırabilirsin burası hıristiyan ülkesi değildir.. burası amerika değildir... bizim hassas gönül dengelerimiz var.

Hıdır ÖZCAN :

başbakandan gerekli kadroyu alarak mı orduyu siyasallaştırmayacaksınız? kedinin önüne ciğer koymak gibi bir şey.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar