TSK'da F örgütlenmesi 02 Ocak 2014, 21:36

Balyoz Davası hükümlüsü Deniz Kurmay Albay Ali Türkşen, Türk Ordusu'ndaki Fethullahçı örgütlenmeyle ilgili önemli bilgiler açıkladı. Türkşen, Deniz Kuvvetleri'ndeki bazı subayların, Pensilvanya'da Fethullah Gülen'i ziyaret ettiğini gündeme getirdi.
Balyoz Davası'nda 16 yıl hüküm giyen Deniz Kurmay Albay Ali Türkşen, Türk Ordusu'nda Fethullahçı örgütlenme olduğunu açıkladı.

Türkşen, Oda TV'ye yazdığı mektupta, "Paralel devlet yapılanması, 30 yılı aşkın bir süredir TSK içinde de devam etmektedir" dedi.

Türkşen, "İsmi tek bir dijital veride dahi anılmayan subaylar arasında hocaefendilerini ABD'de ziyaret edenler var mıdır. Kendileri şu anda hangi rütbe ve makamları işgal etmektedirler" diye sordu.

Kardak Kahramanı olarak da anılan Albay Türkşen, Fethullah Gülen'i Amerika'da ziyaret eden askerlerin şu anda görevde olduklarını ima etti.

"İrticai faaliyetleri nedeniyle 1986 yılında Deniz Harp Okulu öğrenciliğinden ihraç edilenlerden geriye kalanlar, o günlerde MİT tarafından sorgulanan ancak yine de öğrencilikle ilişiği kesilmeyen bugünün subayları, hangi rütbe ve makamlara ulaşmışlardır? İrticai faaliyetleri nedeniyle 1995 yılında Deniz Kuvvetleri ile ilişiği kesilen kurmay subaylara "ağabey" diyenler, yine bugün hangi makam ve rütbeleri işgal etmektedirler?“

Türkşen, Genelkurmay'nın bir an önce Fethullahçı örgütlenmenin üzerine gitmesi gerektiğini belirtti.

"Genelkurmay Başkanlığı'nda tek bir yürekli asker kaldıysa yapacağı ilk iş, TSK içindeki bu paralel yapının elemanlarını ortaya çıkarmak olmalıdır.“

ulusakanal.com.tr
 
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar