TSK'daki F-Tipi subayların önüne geçilecek 05 Ağustos 2014, 12:11

Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi gözlerin çevrildiği son Yüksek Askeri Şurada alınacak kararlar merakla bekleniyor. İddialara göre şurada ihraç kararı çıkmayacak ancak F tipi subayların emir komuta kademesine çıkmaları engellenecek.
Emniyet'teki F tipi yapılanmaya yönelik operasyonların yargı ve orduya da sıçrayacağı tartışmaları altında toplanan Yüksek Askeri Şura'da alınacak kararlar merakla bekleniyor.

Ordunun gelecekteki komuta kademesini değiştirecek olan 2014 Şurası kritik önem taşıyor. Alınacak kararların Silahlı Kuvvetler ve Milli Güvenlik Siyaset Belgesini etkileyecek sonuçlar doğuracağı iddia ediliyor. İddianın sahibi ise Vatan gazetesi yazarı Hüseyin Yayman.

Yayman'a göre Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlık ettiği hükümetler tarafından, Milli Güvenlik Siyaset Belgesi'nde tehdit' olmaktan çıkarılan Gülen Örgütü ile ilgili bu kez sıkı tedbirler alınacak.

Şurada üç kritik nokta üzerinde duruluyor. İlki ordu içindeki Gülen örgütü yapılanmasına yönelik tedbirler. Buna göre örgüt emir komutasına izin verilmeyecek. İkincisi, ordu ile hükümeti karşı karşıya getirecek krizin doğmasına müsaade edilmeyecek. Üçüncüsü, ordu içindeki F tipi askerlerle ilgili önlem alınırken yeni paralel yapıların doğmasının önüne geçilecek.

Ordu içindeki kor, tüm ve tuğgeneral düzeyindeki subayların ihraç edilmek yerine komuta kademelerine çıkmalarını önlemek için terfilerinin önüne geçilecek ve zamanla emekliliğe sevk edilecekler.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler
TskYAŞF-tipi

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar