TSK'dan açıklama: Terör saldırısı değil 09 Aralık 2014, 02:10

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde, sınırın Suriye tarafından açılan ateş sonucu sınırda nöbet tutan 3 askerin şehit olduğu bildirildi.
Suriye sınırındaki Şanlıurfa’nın Ceylanpınar İlçesi'nde sınır hattında nöbet tutan üç asker, açılan ateş sonucu şehit oldu. Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, ''Askerlerimizin şehit olduğu olayın nasıl meydana geldiğini araştırıyoruz. Ateşin Suriye tarafından gelip gelmediği de araştırmalarımız dahilinde'' dedi. Bu arada nöbet tutan askerlerden birinin cinnet getirip 2 arkadaşını vurduktan sonra intihar etmiş olabileceği de iddia ediliyor.

Olay gece yarısı saat 00.30 sıralarında Ceylanpınar İlçe merkezine 15 kilometre uzaklıktaki Gökçayır Mahallesi yakınlarında meydana geldi. Sınır hattında nöbet tutan ve kimlikleri henüz açıklanmayan 3 askerin sınırın karşı tarafı olan Suriye’nin Telhanzir Köyü mevkiinden açılan ateş sonucu şehit olduğu ileri sürüldü. Olaydan sonra bölgeye Ceylanpınar ve Şanlıurfa’dan Özel Harekat ekipleri ile askeri birlikler sevk edildi. Sınır hattında önlemler arttırıldı.

Telhanzir Köyü’nde son zamanlarda IŞİD militanları ile YPG’liler arasında çatışmalar yaşanıyordu.

ŞANLIURFA VALİSİ: OLAYIN NASIL MEYDANA GELDİĞİNİ ARAŞTIRIYORUZ

Şanlıurfa Valisi İzzetin Küçük, 3 askerin şehit olduğu olayının araştırıldığını söyledi.

Vali Küçük, askerlerin şehit olmasıyla büyük üzüntü yaşadıklarını belirterek, "Sınırda nöbet tutan 3 askerimiz, silahla ateş açılmasıyla şehit oldu. Askerlerimizin şehit olduğu olayın nasıl meydana geldiğini araştırıyoruz. Ateşin Suriye tarafından gelip gelmediği de araştırmalarımız dahilinde. Şu anda bölgede geniş çaplı araştırmamız devam ediyor. Sağlıklı ve net bilgiyi havanın aydınlanmasıyla açıklayacağız" dedi.

ASKERİN NÖBETTEKİ 2 ARKADAŞINI VURUP İNTİHAR ETTİĞİ İDDİASI

Sınır hattında nöbet tutan askerlerden birisinin cinnet getirip 2 arkadaşını vurduktan sonra intihar ettiği ancak olayın sınır hattında meydana geldiği için ateşin Suriye tarafından açıldığı da iddia edildi.
 
GENELKURMAY'DAN AÇIKLAMA


Genelkurmay'ın açıklamasına göre nöbet tutan askerlerden biri, iki arkadaşını şehit ederek intihar etti. Açıklamada, "Ceylanpınar'daki olay terör saldırısı değil, bir askerin iki arkadaşını şehit edip intihar etmesidir" ifadelerine yer verildi.

DHA

Yorumlar

HÜLYA POLAT :

umut öyle biri değil o melek gibi biriydi cinnet geçirmiş arkadaşlarını vurmuş bunlar palavra işin gerçeğini ortaya çıkarın.suçladığınız kişi karıncayı bile incitecek biri diildi

Sefa Çatal :

yok artık ya intihar ha yalaninizi......

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar