banner864

TSK'dan bayrak açıklaması 09 Haziran 2014, 15:28

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde Türk bayrağının indirilmesiyle ilgili Genelkurmay'dan açıklama yapıldı.
Açıklama şöyle:

07 Haziran 2014 tarihinde Diyarbakır Lice ilçesinde hayatını kaybeden bir kişinin, 08 Haziran 2014 tarihinde Diyarbakır'da yapılan cenazesinin defnedilmesi maksadıyla toplanan bazı gruplar tarafından, Bağlar ilçe merkezinde kanunsuz toplantı ve gösteri yürüyüşü yapılmıştır.

Gösterici gruplar söz konusu cenazenin defnedildiği mezarlığın yakınında bulunan 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığına ait Kuzey Nizamiyesi bölgesinde bulunan bir nöbet kulübesine taşlı saldırıda bulunmuşlardır.

Bir kısmı çocuk olan göstericilerin arasında bulunan yüzü kapalı bir şahıs, nizamiye dış kapısından içeri atlayıp iki fens teli arasında bulunan araç kontrol bölgesine girerek, bayrak direğine tırmanmıştır. Bölgeye sevk edilen tim tarafından şahsı ikaza yönelik havaya iki el uyarı ateşi yapılmış ve sesle ikazda bulunulmasına rağmen söz konusu şahıs bayrağımızı gönderden almıştır.

Çocuklar ve kadınlar kullanılarak provakatif maksatlı yapıldığı, sivil ölümlerin amaçlandığı ve böylelikle kitlesel eylemlere zemin hazırlanması istendiği değerlendirilen ve tahammül sınırlarını zorlayan bu tür eylemlere karşı serin kanlı davranılmaya gayret sarf edilmektedir.

Yüce Türk Ulusunun sembolü, her zerresi şehit kanıyla bezenmiş bağımsızlığımızın işareti Türk Bayrağına, hiç bir değerden nasibini almamış bir şahıs tarafından saldırıda bulunulmasını nefretle kınıyor, bu saldırıyı yapan kişinin bulunup gerekli cezanın verilmesinin takipçisi olunacağının ve hiçbir kişi veya grubun Şanlı Türk Bayrağını dalgalandığı gönderinden indiremeyeceğinin bilinmesi kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

karadenizli :

ben orda görevli asker olsaydım ömrümün sonuna kadar hapiste kalacağımı bilseydim o vatan hainini direğe çivilerdim.ayrıca o şahsın içeri girmesine göz yumanlar kesinlikle vatan hainidir.buna nasıl müsamaha verilir.

Mesut Akkuzu :

aşagıdaki uyarılar muvacehesinde benim söyleyecek bir şeyim kalmıyor.ancak bu güne kadar tam anlamıyla türk askerinin külliyen hapsedildigine inanamıyordum.şimdi inandımki maalesef hepsi hapiste.yerini dolduranlar??? gerçrkten bilemiyorum. kimlerdir????

Alper :

Yaziklar olsun sizede aldiginiz herkurus parayada...

inan soyer :

dalga geçiyorlar herhalde.. bayrak inmiş, indirilemeyeceğinin bilinmesi diyorlar..

anıl soyak :

sözü yazıyı geçin kardeşim..inandırıcı olmuyo artık..ordu silivride olmasaydı sende bu yazıyı yazmak zorunda kalmazdın..yazıktır..ayıptır..keşke bunu yazana kadar istifanı yazsaydın daha inandırıcı olurdu..

ilhan ilhan :

Bu aciklama bayrak rezaletinden daharezalet bir aciklama.....yazik sizin yediginize ictiginize...

Bahir Bilge :

orada ki komutandan erine kadar bunu engelleyebilecek biri yok muymuş,buna izin verenlerin kanları olduğundan şüpheliyim neymiş "serinkanlı" imişler. kansızsınız..Derhal defolup gidin.

Bir Yurttaş :

Eee ama indirdiler zaten.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar