banner864

TSK'dan çok sert açıklama: Gözü dönmüş caniler 27 Ekim 2014, 10:11

Genelkurmay, Bitlis'te köy korucusunun PKK tarafından elektrik direğine bağlanarak katledilmesine ilişkin sert bir açıklama yaptı. Açıklamada, "İnsanlıktan nasibini almamış, gözü dönmüş, caniler tarafından işlenen bu vahşice olayı şiddetle kınıyoruz" ifadelerine yer verildi.
Bitlis'te bir köy korucusunun PKK'lılar tarafından elektirik direğine bağlanarak kurşunlanmasına karşı Genelkurmay'dan sert bir açıklama geldi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden yapılan açıklamada, kaçırılan köy korucusu Nihat Çaprak'ın Geçitbaşı köyü sınırlarında bir elektrik direğine bağlandıktan sonra baş ve vücudunun değişik bölgelerine ateş edilerek şehit edildiği belirtildi.

Açıklamada, sert ifadelere yer verildi.

İşte o açıklama:

Bölücü teröristler tarafından, 12 Eylül 2014 tarihinde kaçırılan Köy Korucumuz Nihat ÇAPRAK, 26 Ekim 2014 tarihinde saat 07.30'da, Bitlis ili Merkez ilçe Geçitbaşı köyü mülkî sınırları içinde bir elektrik direğine bağlanarak, baş ve vücudunun değişik bölgelerine ateş edilmek suretiyle şehit edilmiştir.

2. İnsanlıktan nasibini almamış, gözü dönmüş, caniler tarafından işlenen bu vahşice olayı şiddetle kınıyor, şehidimize Allah'tan rahmet, ailesine ve tüm Köy Korucularımıza sabırlar diliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ulusalkanal.com.tr


Etiketler

Yorumlar

Ali :

iyi de bende kınıyorum! ama bir işe yaramıyor adamlar öldürmeye devam ediyorlar! kınamayla olmuyor sayın paşalar yetti artık ağırlığınızı koyun!

kömürkentli :

Genelkurmay demeç vermez gerekeni yapar yazık

Malik boyraz :

bu insanlari caresiz birakan bu ikdidar utansin

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar