banner864

TSK'dan Suriye açıklaması 26 Mart 2014, 15:00

Genelkurmay Başkanlığı'ndan Suriye uçağının düşürülmesiyle ilgili açıklama geldi. İsim verilmeden eleştirilen basın yayın organlarında "spekülatif" haberler yayınlandığı belirtildi. Açıklamada, Türk Ordusu'nun Suriye'de Süleyman Şah Saygı Karakolu dışında birliği bulunmadığı kaydedildi.
Genelkurmay Başkanlığı'ndan Suriye uçağının düşürülmesi ve bölgede yaşanan gelişmeler ile ilgili açıklama yapıldı.

Açıklamada, "hava sahamızı ihlal eden bir Suriye uçağının düşürülmesi olayı ile ilgili olarak bazı basın yayın organlarında spekülatif haberler yer almaktadır" denildi.

Silahlı Kuvvetler'in yetkisini kullandığına yer verilen açıklamada "Faaliyet, ulusal ve uluslararası hukuk kurallarına uygun olarak icra edilmiştir" denildi.

Açıklamada, Türk Ordusu'nun Suriye topraklarında "Süleyman Şah Saygı Karakolu" haricinde herhangi bir birliğinin bulunmadığı kaydedildi. "Bu konularla ilgili gündeme çıkarılan haberler gerçek dışıdır" denildi.

Genelkurmay Başkanlığı ayrıca, "yerel seçim öncesinde, Türk Silahlı Kuvvetlerini siyasi konuların içine çekme gayreti olduğu üzülerek müşahede edilmektedir" ifadesine yer verdi.

Açıklamada, "Türk Silahlı Kuvvetleri; siyasi tartışmaların ve konuların dışında kalmayı, Devletimizin bekası, Yüce Milletimizin huzur ve güvenliği için gerekli olduğunu düşünmektedir" denildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar