banner864

TSK'nın kutlama mesajı 29 Ekim 2013, 17:06

TSK İç Hİzmet Kanunu 35. maddenin değiştirilmesinin ardından Genel Kurmay Başkanı Necdet Özel'in yayımladığı 29 Ekim mesajında "cumhuriyeti koruma ve kollama" vurgusu yer almadı. Özel mesajında"üniformanın onurunu korumak" vurgusuna yer verdi.
 Yüzlerce subay tertiplerle tutsak edildi. Silahlı kuvvetlerin "cumhuriyeti koruma ve kollama" görevi AKP döneminde yasal düzenlemelerden çıkarıldı. Bu değişiklikler Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'in 29 Ekim kutlama mesajına da yansıdı. Özel bu yılki mesajında "cumhuriyeti koruma ve kollama" vurgusu yapmadı. 
Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları olarak geçmişte olduğu gibi bugün de binlerce yıllık şanlı tarihimizin bir nişanesi olan ve şehitlerimizin ve gazilerimizin mübarek kanlarıyla şereflendirdiği üniformamızın onurunu korumaya, Silahlı Kuvvetlerimizi çağın en modern teknolojisi ve millî kaynaklarla üretilmiş silah sistemleriyle mücehhez ve dünyanın en saygın ordularından biri olarak yaşatmaya, varlığınızla yüce milletimizin bekasının teminatı ve gurur kaynağı olmaya devam edeceğinize yürekten inanıyorum. 

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar