banner864

TSK'ya siyasi danışman 31 Ekim 2013, 21:02

Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne siyasi danışman alınacağını açıkladı.
29 Ekim resepsiyonunda gazetecilere konuşan Özel'in Balyoz kararlarına ilişkin sözleri gündeme damga vurmuştu. Özel o konuşmada, TSK'nın yapısıyla ilgili değişikliklere de değindi.

"TSK'yı siyasallaştırılmasına karşı duruyoruz" diyen Özel, sivil bir siyasi danışman getirileceğini, İletişim Daire Başkanı'nın yerine de sivil bir kişinin atanacağını belirtti. Özel, siyasi danışmanın kimliği ya da görevine ilişkin ise bilgi vermedi.

Emekli Tuğgeneral Haldun Solmaztürk, "Siyasi danışman" kararını Ulusal Kanal'a değerlendirdi, "TSK bugün siyasetin tam göbeğinde yer almaktadır" dedi.

Solmaztürk, "siyasi danışmanın" ancak hükümetin gözü kulağı gibi çalışabileceğini belirtti.

“TSK son 5 yılda, tarihinde hiç olmadığı kadar siyasallaştı. Çizgisi de belli. Siyasi danışman ne yapacak? Genelkurmay'ın içinde hükümetin bir gözü kulağı mı olacak? Özel, "Ben askeri siyasetten uzak tutmaya çalışıyorum" diyor ama tam aksine suskunluğuyla, beyanlarıyla daha da siyasallaştırıyor.”
 
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

d.yılmaz :

arkadaslar bu adam varken hukumete goz kulak olacak bir danısmana ne gerek vardı, zaten pesinden de aynı mayadan olanlar gelecek artık..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar