Tüm okul müdürleri görevden alındı 21 Ağustos 2014, 16:32

 AKP hükümetinin Milli Eğitim Temel Kanunu İle Bazı Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun devreye girdi. Mart ayında TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen kanun kapsamında dört yıl görev süresini dolduran tüm okul müdürleri görevden alındı.

Sözcü'den Başak Kaya'nın haberine göre; Milli Eğitim Bakanlığı çıkardığı yönetici atama yönetmeliği kapsamında sınav kazanarak göreve gelen okul müdürleri görevden alındı. Görevden alınan öğretmenlerin hükümete yakınlığı ile bilinen Eğitim Bir Sen üyesi öğretmenlerin atanması dikkat çekti.

Daha önce İl Milli Eğitim Müdürlükleri bünyesindeki teftiş kurllarının başkanlıklarına Eğitim Bir Sen üyesi olan kişiler atanmıştı. Geçtiğimiz temmuz ayında tüm illerin yüzde 68′ine Eğitim Bir Sen üyesi teftiş kurulu başkanları atanmıştı.

Söz konusu kanunu CHP Anayasa Mahkemesi’ne götürmüştü. Ancak karar henüz çıkmadı.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

durgunay :

tüm müdürlere de üç dönem(12 yıl)kuralı uygulansın

KIRIN :

7-12 yıllık görev sürem boyunca 3 adet okulun restore edilmesini ve donanımını çevrsel kaynakları harekete geçirerek sağladım ve belediye başkanımızın deyimiyle benim yöneticilik yaptığım okulun tuvaletleri hiltonda bile yoktu... 8- Geldiğimiz noktada Milli eğitim Bakanlığınca başarısız görülmüş olmalıyımki ATANAMADIM. 9-Yorumu Büyük TÜRK milleti ve varsa haala sizlerin vijdanına bırakıyorum

KIRGIN :

1- 12 yıl önce sınavla okul müdürlüğünü kazandım. 2- sınırlı sayıda bayan okul müdürlerinden birisi olmam nedeniyle il milli eğitimden baskı gördüm ve eski okulumdan alınarak kenar mahallede mezbelelik gibi bir okula gönderildim. 3- gönderildiğim okulu kendi imkanlarımla yaklaşık 350.0000 tl kaynak bularak restore ettirdim ( isteyen olursa belgeleri mevcuttur) 4- okulun bulunduğu bölgede ihmal edilmiş ve dezavantajlı vatandaşlarımızın çocukları bulunmakta ve geçimlerini ağırlıklı olarak mendil satarak, pazarcılık yaparak veya çeşitli suçlara bulaşarak sağlayan bu çocuklar liseye dahi gitmemekteydi. 5- velilere ve çocuklara üniversitelerle işbirliği yaparak yoğun bir eğitim proğramı hazırlayarak hem veli hemde çocukları yetiştirmeye çalıştık. 6- bu çabalarımızın sonucunda düz liseye dahi gidemeyen çocuklardan 43 tanesi bulunduğum ilin iyi anadolu liselerine yerleşmeye başladı ve diğerleride meslek lisesi ve düz liseye gitmeye başladı

BEKİR ALTINDAĞ :

Adamlar ülkeyi yediler 3-5 müdürü mü yiyemeyecek. Gözünü toprak doyursun

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar