banner864

Tuncay Özkan: TGB'nin çuval eylemini yanlış buluyorum 14 Kasım 2014, 19:24

Çuval eylemini Türkiye ve dünyada her kesim tartışıyor. Ulusal Kanal CHP'lilere mikrofon uzattı bu kez. CHP'ye yeni katılan Emekli Orgeneral Tuncer Kılınç ve CHP Milletvekili Mustafa Balbay, eylemi yapan gençlere destek verdi. ABD askerlerinin halk çocuğu olduğunu savunan CHP'li Tuncay Özkan ise eylemi yanlış bulduğunu söyledi.
İşçi Partili ve TGB'li geçlerin Amerika askerine çuval geçirmesi CHP'de farklı farklı yorumlara neden oldu. CHP'ye katılan eski Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri emekli Orgeneral Tuncer Kılınç eyleme destek verdi.

Kılınç, ABD'nin bu yanıtı hak ettiğini belirtti.

Eyleme destek veren bir diğer isim de CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay'dı. Balbay 12 genci eylemlerinden dolayı tebrik etti.

Balbay'da 2003'teki çuvalın intikamının alındığını söyledi. 

CHP Milletvekilleri İlhan Cihaner ve Hüseyin Aygün'de  ABD askerlerine çuval geçiren gençlerin yanındaydı. Her iki isim de eylemin anlamına dikkat çekti, yapılması gerektiğini belirtti.

Ergenekon kumpasından yıllarca hapiste yatan CHP'ye sonradan katılan gazeteci Tuncay Özkan, çuval geçirilen askerlere sahip çıktı, "onlar halk çocuğu" dedi.

Özkan, eylemin yapılmasının yanlış olduğunu savundu....

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi de eyleme karşı çıktığını belirtti, "çok istiyorlarsa gitsinler Irak'ta, Suriye'de ABD askerinin başına çuval geçirsinler" dedi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

monalisa :

Tuncay Ozkan icin Silivrilerde gaz yiyen TGB liler,bu haksizca aciklama karsisinda resmen sirtindan vurulmus oldu.Yaziklar olsun bu yanar doner sahsiyete!

mehmet kahraman :

irak süleymani̇yede türk ordusuna çuval geçi̇ri̇lmi̇şti̇ 2003 yilinda. onun rövanşi konumundadir yanki̇ askerleri̇ne çuval geçi̇rme hadi̇sesi̇...............çuval geçi̇renleri̇ yürekden destekli̇yoruz..........

Yalçın Göğüş :

gençlerimizi kutluyorum. aslında bu işi genel kurmay başkanlığının yapması gerekirdi. gençlerimizden beklediğimiz çekinmeden muhalefet partilerinin yöneticilerini devamlı uyarmaları, çalışmaya zorlamaları. sağ olunuz.

AHMET NİHAT GÜREN :

bende bu yeni chp yi anlıyamıyorum bu çocuklar yıllar önce amerikan askerlerinin yaptığı ahlaksızca bir hareketin rövanşını aldılar koskoca devlet bu olayı kınayamamnıştı bu çocuklar tutuklanma riskine rağmen rövanşı aldılar ben bunları kutluyorum takipsizlik kararı veren yürekli savcıyıda kutluyorum

Gulseren erdogan :

pes dogrusu amerikalilar turist olarak gelmemiski halk cocugu olsiunlar adamlar savas gemisiyle senin ulkene gelmisler ne isleri var ancak somurgesine savas gemisiyle girebilr o zaman tuncay ozkan vs abd somurgeciligini kabul etmis oluyorlar

Onur BEŞPINAR :

zamanında "biz kaç lirayız" manşetini atan gazeteye artık hepimiz hak veriyoruz. o zaman çok çemkirmiştiniz adamlara sn. özkan , haklılarmış demek ki. y-chp'niz hayırlı olsun.

talip kılavuz :

Efendim ben esasında natoya karşıyım nato bizi geriletti devlet olarak ve askeriye olarak bir nato güvenci ile her şey durdu geleceğimiz kısıtlandı ileri gitmemiz durdu teknoloji ile ilgisiz kaldık.taki kıbrıs harbine kadar nezamanki ambargo kondu kafaları dank etti ama.geç kalmıştık.

Recep TOPBAŞI :

Kusura bakmayın sayın Özkan ama, Türk ulusu, onun tam bağımsızlığı, batılı medeni ahlaksızlara karşı çalışıp ken ürettiği politikaları uygulayan devletimiz, milletvekillerimiz olmayınca asıl Türk halkının bu güzelim çocukları sadece kendi geleçekleri için bile değil hepimiz için bir eylemi yapmışlar. Sonuna kadar destekliyorum. Vatanın tam bağımsızlığı gene vatan evlatları kazanacaktır.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar