banner864

''Türban ile koşmak zormuş'' 08 Ekim 2014, 18:51

Erzurum'da düzenlenen Türkiye Kulüpler Kros Şampiyonası'nda Türkiye'nin ilk türbanlı atleti Sümeyye Tezel de yarıştı. 32 kişinin katıldığı ve 6 bin metre koşulan yarışta Tezel 23'üncü oldu. Yarış sonrası konuşan Tezel, "türban ile koşmak çok zormuş" dedi.
Türkiye'nin ilk türbanlı atleti Sümeyye Tezel , Erzurum'da düzenlenen Türkiye Kulüpler Kros Şampiyonası'nın birinci kademesinde koştu.

Niğde Beden Eğitimi ve Spor Yüksekoklu ikinci sınıf öğrencisi Sümeyye Tezel, türbanlı koşarak dereceye giremedi ama Türkiye'nin ilk türbanlı atlet olarak tarihe geçti.

32 kişinin katıldığı 6 bin metre büyük bayanlar yarışında 23'üncü olan Tezel yarış sonrası konuştu, "türban ile koşmak çok zormuş" dedi.

Atletizm Federasyonu yetkilileri daha önce türbanlı sporcunun Avrupa'da koştuğunu ancak Türkiye'de bir ilk olduğunu bildirdi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

H.Halis COŞKUNER :

hem türban takmak i̇çi̇n i̇nat edeceksi̇n,hem de beden eğitimi ve spor yüksekokulunda okuyacaksın.i̇ki yanlış bir araya gelmiş;sonuç ancak bu kadar olur tabi

Faik HACIOĞLU :

afferin türbanla koştun ya bütün insanlığı kurtardın.islamiyetide kurtardın spor adınada çok büyük işler yaptın.bu dünyada sizden daha namuslu daha vicdanlı ve dindar kimse de yok.peh peh büyük iş yaptın.

Recep Bilici :

zaten sizin koşmanızı isteyen kim kızım? sizi türbana ve tesettüre sokanlar, ilk fırsatta sokağa bile çıkmanıza izin vermeyecekler. anne bilmiyorsa nineye sor; buğday tarlalarında sıkma başla mı orak sallamışlar? anızların arasında çarşafla mı dolaşmışlar?

Mustafa Işık :

türbanla koşmanın zor olduğunu nihayet anlamışsa aferin ona.bir daha öyle türbanla koşmayı denemez herhalde.

bsg :

kardeş türbanla siyaset için koşuyorsan başka ama dünyada bu işi rakiplerle yapcam diyorsan zor fazla yorma kendini!!!!!

Canip pir :

Cahalet ne kötü bir sey.

hgf :

sadece türban değil ,üstündeki kıyafet de uygun değil.olmadı kaban giyseydin bari. :)

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar