banner864

TÜRGEV'e bir kıyak daha 13 Eylül 2014, 13:33

TÜRGEV'e şimdi de Hırka-i Şerif Camii'nin 163 yıllık tarihî Muhafızlık Konağı verildi. Gerçek, 25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasına ilişkin TÜRGEV fezlekesinde ortaya çıktı. Üstelik konak verilmeden önce restorasyonu da yapıldı.
163 yıllık Hırka-i Şerif Camii'nin tarihi Muhafızlık Konağı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çocuklarının yönetimindeki Türgev'e hibe edildi. Gerçek, 25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasına ilişkin TÜRGEV fezlekesinde ortaya çıktı.

Fezlekede Bilal Erdoğan'ın Salih Koç isimli kişiyle yaptığı konuşma yer aldı. Tapelerde Erdoğan'ın, belediyeye, Muhafızlık Konağı ile ilgili restorasyonu çabuk bitirmeleri için baskı yaptığı da belirlendi.

Restorasyon işlerini yapan Akın İnşaat isimli firmanın açıklaması da, konağın TÜRGEV'e verildiğini gösterdi. İnşaat firması, Twitter hesabından 25 Eylül 2013’te “Hırka-i Şerif Muhafız Konağı 2. Etap Restorasyonu işi tamamlandı... TÜRGEV VAKFI’NA teslim edildi...” mesajı paylaştı.

İstanbul Fatih'te bulunan konak, geçirdiği yangın sonucu kullanılamaz hale gelmiş, restorasyon çalışmalarına 2009 yılı sonunda başlanmıştı. Konak'ın restorasyon çalışmalarında son aşamaya gelindi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Ahmet MERİÇ :

Tabiiki bilale verilecekti bilal varken bu ülkede kiraci olan bulgura kömire muhtac edilen halkamı verilecekti bu ülke herseyiyle bilaloğlanlara yakışir sağlığıma yesin içsin gezsinler......

Kalamışlı :

Herkes türgevin önüne donunu koysun Bu eylemi yayalım

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar