Turgutreis'de Ata'mız anıldı 11 Kasım 2013, 09:50

Aramızdan ayrılışının 75. yıldönümünde büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, törenler, sergiler, oratoryolar ve Atatürk Hatıra Ormanı’nın ilk fidanlarının dikimi ile anıldı.
10 Kasım 2013 Pazar günü saat 08.45’de Turgutreis Atatürk Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’nda siyasi parti Turgutreis belde örgütleri, sivil toplum kuruluşları,kamu kurum ve kuruluşları ile özel okullar ve bankalar çelenklerini sundular. 

Törenlere Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk, Jandarma Karakol Komutanı, ilk ve orta derece okulların müdürleri ve öğretmenleri, siyasi partilerin belde yöneticileri, CHP’li Meclis üyeleri Funda Akçalı, Hakkı Mandalinci, Mehmet Türk, sivil toplum kuruluşların temsilcileri ve Turgutreisliler katıldı.

Atamızın ölümsüzlüğe geçtiği saat olan 9’u 5 geçe sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşımız okundu.

Yer Gök Atatürk Sergisi
Törenin arkasından 09.15’de Belediye Meclis Salonu’nda Vedat Türkmen Orta Okulu öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı birbirinden değerli Atatürk fotoğraflarından oluşan Yer Gök Atatürk Sergisi Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk tarafından açıldı.

Saat 10.00’da Turgutreis Hayırlı Sabancı Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan Atatürk Oratoryosu Lisenin konferans salonunda sunuldu.

10 Kasım’da Atatürk Hatıra Ormanı

Turgutreis Belediyesi’nden Atatürk adına anlamlı bir çevre hareketi;

Turgutreis Belediyesi tarafından yeşil alan olarak belirlenen yaklaşık 2 bin metrekare alanda Atatürk Hatıra Ormanı oluşturuldu.

Belediye görevlilerince hazırlanan alanda TEMA Bodrum temsilciliğinin ve çevre gönüllülerinin desteği ile Atatürk’ün anısına 250 fıstık çamı fidanı ve meşe palamudu toprakla buluştu.
Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk’in konuşması ile başlayan fidan dikimine Turgutreis’de bulunan ilkokulların TEMA gönüllüsü öğrencileri de fidan dikimine katıldılar. Yaklaşık 60 minik çevreci büyük bir heyecan içinde fidanları diktiler.

Atatürk’ün sevdiği şarkıların da çalındığı ağaç dikme programında kadın-erkek, genç-yaşlı, çocuk-bebekhep birlikte fidanları toprakla buluşturdular.

Öğrencilerin kendi istekleri ile şiir okudukları ağaç dikme programında Atatürk’ün izinden ayrılmayacaklarına söz veren çevre gönüllüleri ağaç sayısının ve ormanlık alanların artırılması için Belediye Başkanından söz aldılar.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

guner koksal :

ellerinize saglik insallah cevre dusmanlari sokmez....atamiz icin ne yapsak azdir....

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar