banner864

"Türk Bayrağına karşı çıkanların üniversitelerimizde yeri yok" 16 Ekim 2014, 22:01

Akademik yıl açılışı için Pamukkale Üniversitesine gelen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi'yi TGB’liler karşıladı.
Akademik yıl açılışı için Pamukkale Üniversitesine gelen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi'yi TGB’liler karşıladı.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, 2014-2015 Akademik Yılı açılışı sebebiyle bugün Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’ne geldi. TGB'liler, Nihat Zeybekçi'ye sorularını sormak için salona girmek istese de, karşılarında polis barikatıyla karşılaştı.

TGB'lilerin, "Sorularımızı sormak için sadece iki arkadaş gönderelim" önerisine karşı çıkan güvenlik güçlerine karşı TGB Denizli İl Başkanı Doğukan Ertan, "Doğu Anadolu’da ve Güneydoğu'da Atatürk’ün heykellerinin yıkılmasına ve Türk bayraklarının yakılmasına neden seyirci kalıyorsunuz?" sorusunu yöneltti. Ertan, “Halkımıza ve Pamukkale Üniversitesi öğrencilerine buradan söz veriyoruz. Bundan sonra okulumuz sınırları dâhiline hangi gerici, bilim düşmanı, bayrağımıza karşı çıkan biri gelirse karşısında Türkiye Gençlik Birliği’ni bulacaktır" dedi. "Bunları haykırmak için herkesi Salı günü saat 12.30'da herkesi Yemekhane önüne çağırıyoruzAkademik yıl açılışı için Pamukkale Üniversitesi’ne gelen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’yi her zaman olduğu gibi yine TGB’liler karşıladı.

Bilim düşmanı AKP’nin Ekonomi Bakanı olan Nihat Zeybekci, 2014-2015 Akademik Yılı açılışı sebebiyle Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’ne geldi. Türkiye Gençlik Birliği üyeleri, her zaman olduğu gibi bilim düşmanlarına karşı durdu. Gençler, Nihat Zeybekci’ye sorularını sormak için içeri girmek istedi ama karşılarında polis barikatıyla karşılaştılar.

Gençler “sorularımızı sormak için sadece 2 arkadaş gönderelim” önerisine karşı çıkan güvenlik güçlerine karşı TGB Denizli il başkanı Doğukan Ertan basın açıklamasıyla, “Doğu’da ve Güneydoğu’da Atatürk’ün heykellerinin yıkılmasına ve Türk bayraklarının yakılmasına neden seyirci kalıyorsunuz?” sorusunu yöneltti. “Halkımıza ve Pamukkale Üniversitesi öğrencilerine buradan söz veriyoruz. Bundan sonra okulumuz sınırları dâhiline hangi gerici, bilim düşmanı, bayrağımıza karşı çıkan biri gelirse karşısında Türkiye Gençlik Birliği’ni bulacaktır.” Bunları haykırmak için herkesi Salı günü saat 12.30’da Yemekhane önüne çağırıyoruz" diyen Ertan, "Türk bayrağına karşı çıkanların üniversitelerimizde yeri yok" şeklinde konuştu.


ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar