banner864

Türk jetleri 3 dalga operasyonla PKK ve IŞİD'e ait 400 hedefi vurdu 26 Temmuz 2015, 14:07

Türk Ordusunun iki gün üst üste hem PKK hem de IŞİD terör örgütlerini havadan ve karadan bombaladı. O bombardımanların ayrıntıları da ortaya çıktı. 3 dalgada 159 uçak, 400 IŞİD ve PKK noktasını hedef aldı.
TSK'nın PKK ve IŞİD hedeflerine yaptığı hava operasyonunun ayrıntıları ortaya çıktı. Üç dalga olarak gerçekleşen operasyon kapsamında 159 uçak 400 IŞİD ve PKK noktalarını hedef aldı.

Türk Ordusu Irak'ın Kuzeyi'ne düzenlediği hava operasyonu 65 savaş uçağıyla yaptı. 65 uçak 4 ayrı askeri üsten kalktı. jetler Zap, Metina, Gara, Avaşin-Basyan, Sinath Haftanin, Hakurk ve Kandil’deki sığınak, barınak, depo, lojistik nokta ve barınma alanları ile mağaralar, modern ve klasik mühimmat ile yerle bir etti.

Türk Ordusu toplamda hem PKK'nın hem de IŞİD'in 400 hedefini vurdu. Askeri kaynaklar belirlenen hedeflerin tam isabet ve kusursuz bir şekilde vurulduğunu belirtti.

PKK'nın bu operasyonla büyük darbe yediği bildirilirken örgütün zaiyatının önümüzdeki günlerde netleşmesi bekleniyor. Hava operasyonunda PKK'nın üst düzey yöneticileri de hedef alındı. Güvenlik uzmanları terör örgütündeki zaiyatın telsiz konuşmalarında ve istihbarat bilgileriyle anlaşılacağını belirtiyor.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar