banner864

Türk jetleri Suriye hava aracını vurdu! 16 Mayıs 2015, 16:50

Bugün öğle saatlerinde Hatay'da 'uçak düştü' paniği yaşandı. F 16'ların geçişinin ardından duyulan patlama sesi korkuya neden oldu. Akşam üzeri gelen haber Hataylıları doğruladı. F 16'ların sınır ihlali yapan Suriye'ye ait bir hava aracını vurduğu açıklandı
Hataylılar, "uçak düştü" paniği yaşadı.

Öğle saatlerinde önce uçak ardından duyulan patlama sesi Hataylılara uçak düştü korkusu yaşattı.

Gerçek ilerleyen saatlerde ortaya çıktı. Şehir üzerinde uçan F 16'lar 2 füze fırlattı. Nedeni ise sınır ihlaliydi.

Türkiye sınırını ihlal eden Suriye’ye ait hava aracına, Adana’dan kalkan F-16’lar müdahale etti. Altınözü, Defne ve Yayladağı ilçelerinden geçen F 16'lar hava aracına iki füze fırlattı.

Görgü şahitleri uçağın üç parçaya bölünerek Suriye tarafına düştüğünü söylediler. Askeri yetkililer ise vurulan hava aracının uçak mı, helikopter mi yoksa heron mu olduğunun yapılacak araştırmadan sonra netlik kazanacağını açıkladılar.

Türk Hava Kuvvetleri, daha önce sınır ihlali yapan Suriye'ye ait Mi-17 genel maksat ve Mig-23 savaş uçaklarını vurarak düşürmüştü.

Suriye Devlet Televizyonu: Türk uçakları Suriye'ye ait insansız hava aracını vurduulusalkanal.com.tr

Yorumlar

mustafa cenap aytepe :

savaş istemiyoruz ordumuz uyanik olmali ve asli görevinin bilincinde ve mustafa kemalin askeri olduğunu her zaman ön planda tutmalidir seçimler yaklaştikça ülkemiz sikilacak gibi görünüyor bizim bir ata sözümüz var kurt dumanli havayi sever ama bu sefer seçimler miladdir .

H.yasar :

türk jetleri gercekten suriye hava arcini vurmussa, o zaman türkiyenin terörist ülke 0ldugunu ve teröristlere yardim yaptigini kanitlamis olur

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar