banner864

Türk ordusu Kandil’i bombalarken Davutoğlu bakın ne dedi 27 Temmuz 2015, 17:45

Türk Silahlı Kuvvetleri, ABD'nin PKK/PYD eliyle Suriye'nin kuzeyinde oluşturmak istediği Kürt koridorunu önlemeye çalışırken Başbakan Ahmet Davutoğlu da "koridordan rahatsız değiliz" açıklaması yaptı. Bazı gazetelerin Genel Yayın Yönetmenleri'yle yaptığı toplantıda konuşan Davutoğlu, Hem Kürt Koridorundan hem de PYD'nin Suriye'deki kazanımlarından "rahatsız değiliz" dedi. Davutoğlu Suriye'nin Kuzeyinde oluşacak yapıya da "saygı göstereceklerini" ifade etti.
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 25 Temmuz'da Dolmabahçe'deki Başbakanlık ofisinde bazı gazetelerin genel yayın yönetmeleriyle yaptığı toplantının ayrıntıları ortaya çıktı. 4 saat süren toplantıda, gündem PYD ve ABD'nin Türkiye'nin güney sınırında oluşturmak istediği Kürt koridoruydu.

Davutoğlu toplantıda PYD'yi ve Amerikan koridorunu meşrulaştırma çabasına girdi. PKK uzantısı PYD'nin Suriye'deki kazanımlarından rahatsız olmadığını söyledi. "Türkiye Kürtlerin hamisidir" ifadelerini kullandı.

Davutoğlu, "Biz Kürtlerin Suriye'deki kazanımlarından neden rahatsız olalım. Rahatsız olsak, Kürtlerin Irak'taki kazanımlarından rahatsız olurduk. Barzani'den rahatsız değilsek Kobani, Haseki'den neden rahatsız olalım. Ama Barzani de bizi rahatsız eden bir iş yapmıyor. Burada mesele kazanım değil, hangi politikaların izlendiğidir. Diyorlar ki Kürtlerin devleti yok; Kürtlerin devleti Türkiye Cumhuriyeti devletidir. Türkiye, Kürtlerin hamisidir." ifadesini kullandı.

Davutoğlu, "koridor" ifadesinden rahatsızlık duymadıklarını söyledi. Suriye içinde oluşacak her yapıya saygı göstereceklerini belirtti." dedi.

Davutoğlu, "Önce onlar bir araya gelip Suriye içindeki kendi Suriye halkı olarak tanımlarını koyarlar, sonra biz oluşacak her yapıya saygı gösteririz. "

Başbakan ABD ile varılan İncirlik mutabakatı konusunda ayrıntı verdi. Hassasiyetlerinin dikkate alındığını, ÖSO gibi yapıların havadan korunacağını" söyledi.

HDP'lilerin Abdullah Öcalan ile görüşememe şikayetleri konusunda da görüşme için PKK'nın silah bırakmasını ve geri çekilmesini şart koştu.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

abrek :

Derim her zaman; üvey de olsalar emperyalizmin çocukları, kanlı bıçaklı da görünseler ahaliye, kardeştirler.. birbirlerini son nefes kesilme anında kollar ve korurlar.. aynı bahçelinin akp'yi son dakkada kolladığı gibi.. birbirlerine kanlı bıcaklılardır ama sonucta babaları birdir :D

TC.Vesile kaynar :

Sayın Davutoğlu sınıfta kaldınız Terörün bu durumlara getirdiniz artık bırakın bu işleri ehli olan gerçek sahiplerine, Ülkeyi ne dışarıda nede içeride maalesef karıştırdınız emir eri gibi dış güçlerin isteklerini yapmayı Türk Milletinin ihiyacına göre kararlar alın yapın Diş güçlerin B....k yemek düşer son sözlerin birtek yerinde olmuş kesinlikle görüş vermeyin itler silahlarını bırakıp teslim olana kadar .

mustafa cenap aytepe :

bu askeri hareketlerin ne tayip erdoğanın nede davudoğlunun tarafından organize edildiğine inanmıyprum ordunun baskısına dayanamadılar yoksa geçmişe bakın bukadar insa helak oldu da niye yıllarca durdunuz ayrıcada bakın yakında abd dur deyecek duracajklar

sydneyden turan :

eger bu komediyi turkler gormuyorsa yaziklar olsun AKP VE PKK gizli gizl;i kurdustani kurmaya basladilar bile.

Osman Kutup :

Bu sözlerin TC Başbakanına ait olabileceklerini düşünemiyorum. Bir Başbakan bu kadar omursuz nasıl olabilir. Türkiye bu hükümetten daha çok çekecek demektir. Allah Türk milletinin yardımcısı olsun

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar