banner864

'Türk Ordusu tasfiye olursa Türk Milleti yok olur' 14 Ekim 2013, 10:40

Eskişehir Barosu Balyoz kararlarına tepki gösterdi.
Eskişehir Barosu Başkanı Avukat Rıza Öztekin imzasıyla yapılan yazılı açıklamada çarpıcı ifadelere yer verildi. Kararın Türk Ordusu’nu tasfiye girişimi olarak değerlendiren Baro Başkanı Öztekin açıklamasında, “Türk Ordusu tasfiye olursa dolaylı olarak Türk Milleti ve Ülkesi de tasfiye olur. Ordusu olmayanın yurdu olamaz” ifadelerini kullandı."Siyasi davalardan hukuki bir sonuç çıkması mümkün değildir"

“Kamuoyunda Balyoz olarak bilinen davada Yargıtay’ın verdiği onama kararları beklenen bir gelişmedir. Siyasi olduğu her yönüyle bilinen bu davadan hukuki bir sonuç zaten beklemiyorduk. Her zaman herkes tarafından oluşturulabilecek digital verilere dayalı, fezlekelerin büyük oranda iddianameye, iddianamelerin esas hakkında mütalaaya ve karara dönüşmesi ile oluşturulan karar maalesef Yüce Yargıtay’ca çok büyük oranda kabul görmüştür.“Kararın hukukla izahı mümkün değil”

“Kararı veren Mahkemenin sakıncalı olduğu için kapatıldığı, geçici çalıştığı; aslında özel görevli değil özel görevlendirilmiş olduğu, yargılama yerine adeta infaz yaptığı, hukuk ve adaleti, adil yargılanma hakkını yok saydığı gerçekleri karşısında Yargıtay'ın çok büyük oranda verdiği onama kararlarını hukuk ve adaletle izah etmek mümkün değildir.“Amaçlanan ülkenin ve milletin tasfiyesi”

“Teknik anlamda da bir dava olarak adlandırılamayacak Balyoz, kamuoyu vicdanında Türk Silahlı Kuvvetlerinin tasfiyesinin araçlarından biri olarak algılanmaktadır. Türk Ordusu tasfiye olursa dolaylı olarak Türk Milleti ve Ülkesi de tasfiye olur. Ordusu olmayanın yurdu olamaz.“Ülkemiz Ortaçağ karanlığına sürükleniyor”

“Ülkemiz hızla Ortaçağ karanlığına, laik yapıyı ortadan kaldıran irtica odaklı bir teokratik faşizme doğru giderken, fiilen de bölünmektedir. Bu tehlikeli oyunu planlayan malum dış odakların, tehlikeli oyuna engel olacaklarını düşündükleri kişi ve kurumları da aynı planla tasfiye etmek isteyecekleri açıktır.“Türk Milleti ordusunun tasfiyesine onay vermiş olamaz”

“Anayasa'nın 9. maddesine göre yargı yetkisi Türk Milleti adına bağımsız mahkemelerce kullanılır. Türk Milleti, kendi bağrından çıkan kahraman Türk Subaylarının, Türk Ordusunun hukuk katledilerek tasfiye edilmesi için yetki vermiş olamaz. 

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Saban Capulcu :

türk ordusu zaten tasfiye edildi. bu isler simdiki muhalefet ile olmuyor. kemal kilicdaroglu ve devlet bahceli alisilmis ve kaliplasmis sözlerini temcit pilavi gibi devamli servis edip duruyorlar.

melda yürek :

neden var güçleri ile orduyu tasfiye etmeye çaliştiklari anlaşilmiyor mu

mdd :

lanet olsun abd nin bop ni uygulayanlara

arda çapa :

ne mutlu türküm diyene

serkan acarel :

bu dogru sözler yüzünden akp ve erdogan seni kesin isten kovarlar !!!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar