banner864

Türk Ordusuna Balyoz! 09 Ekim 2013, 12:12

Yargıtay 9. Dairesi Balyoz Davası'da kararı açıkladı. Yargıtay, Balyoz davasında ceza alan 361 kişiden 237'sinin cezası onandı.
 
“Balyoz Planı” davasının temyiz incelemesini yapan Yargıtay 9’uncu Ceza Dairesi, aralarında emekli orgeneraller Halil İbrahim Fırtına ve Çetin Doğan ile emekli Oramiral Özden Örnek’in de bulunduğu 361 sanıkla ilgili kararını açıkladı. yurtsever subaylara verilen cezalar büyük oranda onandı.

Balyoz davasında ceza alan 361 kişiden 237'sinin cezası onandı. Yargıtay, 36 sanığın beraat kararını onadı, 63 sanık hakkındaki mahkumiyet kararı bozuldu, 25 sanık hakkında delil yetersizliğinde bozma kararı verildi. Toplamda 88 kişi tahliye kararı verilmiş oldu.

Yargıtay, Emekli Orgeneral Çetin Doğan, emekli Oramiral Özden Örnek, emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, emekli Albay Dursun Çiçek, eski MGK Genel Sekreteri emekli Orgeneral Şükrü Sarıışık, emekli Orgeneral Bilgin Balanlı, emekli Orgeneral Ergin Saygun, emekli Korgeneral aynı zamanda MHP Milletvekili Engin Alan'ın da aralarında bulunduğu sanıklara verilen hapis cezaları onandı.

Yargıtay 9. Ceza Dairesi'nde kararlar oybirliği ile alındı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

misafir :

bu balyoz yanliz sansli turk ordumuza degil, türkiye cumhuriyetimize,demokratimize ve türk milletine vuruldu.

Küfi Seydali :

türkiye'nin hukuk katliami ve skandallari bitmiyor! bu ne siyaset? bu ne intikam? evet, yazi kurallari malum da, insan baska ne diyebilir ki?

cem harbiyeli :

ne mutlu türküm diyene türk öğün çalış güven

Turcan Kanik :

yargitayin davayi esastan bozacağını tahmin ediyordum. sahteliği ulusal ve uluslararası kurumlarca tesbit edilmiş cdlere dayanarak verilen hükümlerin adil olduğuna inanmak biraz güç. sonuç hayırlı olur inşallah demekten başka bir şey gelmiyor elimden.

hayyam :

m kemalin askeriyiz idam fermanları yıldıramaz bizleri....

Adalet Balyozoglu :

ne olacak simdi? galiba anayasa mahkemesine gidilecek onlarda karari onadiktan sonra aihm'e gidilecek. ahim'in uydurma delillerle dayanan bu davada berat karari verme ihtimali yuksek ancak onlarda karari onaylarsa apo'yu cikartmak icin genel af'a basvurulacak.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder