banner864

Türkiye bu videoyu konuşuyor 26 Aralık 2014, 09:44

Abdullah Ünal adlı engelli bir yurttaş, İstanbul'daki Yenikapı Metro İstasyonu'nda, engelliler ve yaşlılar için hizmet veren asansöre bindiği anı arkadaşı aracılığıyla video kaydına aldı.

Görüntülerde Ünal'ın tekerlekli sandalyede olduğunu görmezden gelen yurttaşlar asansöre binerek giderken; ilk binmesi gereken Ünal asansöre dahi alınmıyor.

Yurttaşların bu duyarsızlığını arkadaşı aracılığıyla video kaydına alan Abdullah Ünal, görüntüleri kişisel Facebook hesabında paylaştı.Ünal, paylaşımında sitem dolu şu ifadelere de yer verdi:

"Ben üç dakika sabreder ikinci asansörü beklerim, üç beş metre ileride yürüyen merdiven varken o insanların koşarak yanımdan geçip asansöre benden önce gitme çabaları çok ayıp, utanın artık utanın."

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Erkut tugra :

Yanii varya ben izlerken sinirden kendi kendimi yedim allah belasini versin ordakilerin yazik günah ya ama allah büyüktür her saglam vatandas bir engelli adayidir gün dogmadan neler dogar görürsünüz adi se..........ler

figul :

hak yemek adet oldu memlekette..

ferman bayraktar :

bu olaylar hep eğitimsizlikten oluyo cahillik çok zor bu ülkenin eğitim seviyesi ne yazık ki yerlerde... !!!!

...herkes gibi bir engelli adayı... :

...vay utanmaz herifler yaa, yok artık nedir bu duyarsızlık, 1 sn den belki daha kısa sürer insanın engelli olması, empati dünyanın en zor işi bee...

zafer :

bu kalitede vatandaşla bu ülke adam olmaz!!! neden devletin tepesi yolsuzlukla yıkılırken halktan gerekli tepki gelmiyor?!! işte cevabı; halk, hakka-huhuka, ahlaki değerlere karşı duyarlılığını hızla yitirmektedir!!!

AYDEDE BENT :

burasi türkiye ne engel tanir, nede engelli bu yüzden eğitim şart

MSS :

bu tür olaylarda asıl utanması gereken duraklarla çıkışlar arasında kilometrelerce uzunlukta merdiven ve yürüme yolları yapan hesapsız mühendisler ve belediyedir. yollar bu kadar çok zaman kaybettirince yetişebilen herkes asansörlere yöneliyor. bu durum yenikapı'da da böyle kadıköy'de de.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar