banner864

Türkiye'den Bulgaristan'a sert tepki 26 Nisan 2015, 08:59

Dışişleri Bakanlığı, Bulgaristan Parlamentosu’nda kabul edilen ‘1915’ olaylarına ilişkin kararı sonrasında açıklamalarda bulundu.
 Dışişleri Bakanlığı, Bulgaristan Parlamentosu’nda kabul edilen ‘1915’ olaylarına ilişkin kararı sonrasında açıklamalarda bulundu.

Dışişleri Enformasyon Daire Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Bulgaristan’da aşırı milliyetçi, yabancı düşmanı, ırkçı ve Avrupa-Atlantik değerleri karşıtı ATAKA Partisi’nin girişimi sonucu, 24 Nisan 2015 tarihinde Bulgaristan Parlamentosu'nda kabul edilen 1915 olaylarına ilişkin karar Türkiye’ye karşı dostça olmayan bir tavır ortaya koymuştur. Türkiye, tarihine yöneltilen bu iftirayı reddetmektedir. Komşu ülke Bulgaristan Parlamentosu, Türkiye’nin bu tarihi konuda ortaya koyduğu insani ve somut açılımları görmezden gelerek, bünyesindeki aşırı unsurların maalesef esiri olmuştur. Kararın Türkiye-Bulgaristan ilişkilerinde olumsuz izler bırakacağı açıktır. Bu görüşlerimiz bugün Bakanlığımıza çağrılan Bulgaristan’ın Ankara Büyükelçisine de bildirilmiştir” ifadelerine yer verildi.
Etiketler

Yorumlar

ilahiadalet :

bulgaristan elçiliğini sınır dışına atmak örnek teşkil eder

Hüseyin Yürük :

bulgaristan önce 1980 lı yıllarda türklere yaptığı barbarlığın hesabını versin.800 bin türk sırf adlarını bulgarca yapmadıkları için yerlerinden edildi ve katliama maruz kaldı.akp bunu bulgaristan hükümetine hatırlatsın önce bir

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar