banner864

''Türkiye faaliyetlerine göz yumdu'' 01 Şubat 2014, 10:54

İngiliz Independent gazetesi, İsrail’in “Türkiye sınırları içinde üç El Kaide kampı bulunduğu” bilgisine yer verdiği haberinde, kamplarda toplanan cihatçıların Avrupa'da yeni vahşetler planladığını yazdı.
 Gazete, bir analizinde de “Türkiye iki yıldan fazla bir süre boyunca 'gözleri tamamen kapalı' politikasıyla cihatçıların Türkiye'ye geçişine izin verdi” iddiasına yer vererek ardından “yeni yıldan beri politikasını değiştirmeye başladığını” belirtti.

İndependent haberinde Avrupa ve ABD'den genç Müslümanların savaşmak üzere Suriye'ye gittiğini, ABD ve İngiliz istihbarat servislerinin de durumdan büyük kaygı duyduğunu vurguladı. Haberde İngiliz yetkililerin, birçok İngiliz vatandaşının Suriye'de savaşan El Kaide bağlantılı gruplara katılmak üzere “Türkiye'ye ucuz uçuş biletleri aldıklarını” söyledikleri belirtilerek, şu ifadelere yer verildi: "İsrail askeri istihbaratı başkanı Tümgeneral Aviv Kochavi'nin uyarısı Washingon'da da yankılandı. Amerika'nın en yüksek istihbarat şefi (ABD Ulusal İstihbarat Şefi James Clapper) Kongre'ye, Suriye'nin, ABD ve Avrupa'ya karşı yeni saldırıları planlarını yapan teröristler için güvenli bir cennet haline geldiğini söyledi."

Aydınlık

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar