banner864

Türkiye Gençlik Birliği hırsız avında 13 Haziran 2015, 15:30

Dokunulmazlıkları kalkan Bakanlar için Türkiye Gençlik Birliği harekete geçiyor.
Dokunulmazlıkları kalkan Bakanlar için Türkiye Gençlik Birliği(TGB) harekete geçiyor. Daha önce 17-25 Aralık operasyonları ile gündeme gelen yolsuzluk davalarında adı geçen bakanların, dokunulmazlıkları 7 Haziran genel seçimleri ile kaldırıldı. Yüce divan oylamasında yeterli oy olmadığı için ‘aklanan’ eski bakanların yakasını Türkiye Gençlik Birliği(TGB) bırakmıyor.

15 Haziran Pazartesi günü TGB üyeleri Ankara Adliyesi’nde suç duyurusunda bulunacak. TGB Genel Başkanı Çağdaş Cengiz yaptığı açıklamada, "Milletimizin alın terini, hak hukuk tanımadan çalanları rahat bırakmıyoruz. Milletvekilliği ya da bakanlık yapmaları hukuktan kaçabilecekleri anlamına gelmez. Dokunulmazlıkları kalkan ve bu soruşturmada adı geçen tüm bakan ve milletvekillerine ‘dokunabilirsin’ diyoruz. Bu davada adaletin yerini bulması oldukça önemlidir. Çünkü örnek teşkil etmektedir. Mecliste bulunan kişilerin sonunu düşünmesi, işleyecekleri suçu da engelleyecektir. Adaletin yerini bulması için bu davayı açıyoruz. Sürecin ve adaletin takipçisi olacağız" Dedi.

TGB üyeleri, 15 Haziran Pazartesi günü saat 11.00’de, Ankara Adliyesi önünde gerçekleştirecekleri basın açıklamasının ardından, bahsi geçen bakanlarla ilgili suç duyurusunda bulunacak.
ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

erman pamir :

chp ve mhp de sözlerini tutacaklar mı çok merak ediyorum...

T.C vataninin bekcileri :

atamizin dedigi gibi topraklarimiz cumhuriyetimiz egemenligimiz hak hukukumuz millet halk egemenligimiz inancimiz imanimiz genclere emanettir onun icindir ki akp teroristleri geclerimizi sindirmek onlarin beyinlerini yikayip kendi serefsizliklerini baslarina fecirtmek ve kendileri gibi musluman yapmakti ama gencler ilk hedefiiz namusuzlarla savasmak iamninizi inancinizi serfinizi namusunuzu vataninizi degerlrinizi kimliklerinizi korumaktir yolunuz hepiniz acik ve engebesiz olasun vatan i sizler tekrar yaratcaksiniz Allah sizlerin tirnaklariniza dahi acisin ne mutlu sizlere dogrudan haktan hukutan katiyetle ayrilmayin sahtekarlara maskelerini halk milöet onlerinde yerlere dusurun turk milleti sizlerle guru duyuor

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar