banner864

Türkiye'nin Einstein'ı yoğun bakımda 10 Nisan 2015, 18:28

Türkiye'nin Einstein'ı olarak adlandırılan Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu yoğun bakıma kaldırıldı. Üzücü haberi Sinanoğlu'nun eşi Dilek Sinanoğlu duyurdu. Sinanoğlu yaşamını solunum cihazına bağlı olarak sürdürüyor.
 Dünyada moleküler biyoloji dalının ilk profesörlerinden biri olan, bilim dünyasında Türk Einstein olarak anılan Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu, komaya girdi.
Üzücü haberi eşi Dilek Sinanoğlu verdi. Sosyal paylaşım hesabından açıklama yapan Dilek Sinanoğlu, eşinin solunum cihazına bağlı olarak yaşamını sürdürdüğü açıkladı.

Yüzlerce konferans, Televizyon ve Radyo programı yapan Sinanoğlu, son olarak "Türkiye Nereden Nereye" adlı söyleşi kitabını yayına hazırlıyordu.

Tatlı sohbetleri, zekice şakaları,  Türk kültürü ve tarihinin güzelliklerini anlatmaktan keyif alan Sinanoğlu, Bye Bye Türkçe adlı kitabıyla yozlaşmaya başlayan Türkçe konusunda toplumsal hassasiyet oluşturmayı da başarmıştı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

TC Kiz :

Allah'tan sifalar temenni ediyoruz, dualarimiz seninle prof. dr. oktay sinanoglu

m. kesek :

geçmiş olsun acil şifalar.. türkiye için çok önemli bir bilim adamı..kitaplarını okudum gerçek bir türkçe ve türkiye sevdalısıı..

CEMAL ÖZER :

ALLAH TAN ACİL ŞİFALAR DİLERİZ..

Erol genç :

akıllı insanların ömürleri sınırlıdır..Allah ömrünü uzatsın..değerini anlamadı bu millet..veya devlet her neyse..ne diyebilirim ki..

Aliye Ergüç :

geçmis olsun, dilerim vazgeçmez ve iyileşir...o, öncülerden...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar