banner864

Türkiye para karşılığında davalardan vazgeçecek 02 Mayıs 2014, 20:19

Başbakan Erdoğan, Türkiye-İsrail ilişkilerinin geliştirileceğini önce Amerikan televizyonuna açıkladı, ardından Meclis'te konuştu. Açıklamaların ardından iki ülke ilişkilerinin normalleşmesi kapsamında yeni bir gelişme yaşandı. İsrail basını, Türkiye ile anlaşmanın 10 gün içinde imzalanacağını yazdı.

Türkiye para karşılığında davadan vazgeçecek paylaşan: ulusalkanal
Başbakan Erdoğan, önce Amerikan PBS televizyonuna açıkladı, ardından Meclis'te doğruladı. Türkiye-İsrail ilişkilerin normalleşmesi için atılacak somut adımı ise İsrail basını yazdı.

İsrail'in önemli gazetelerinden Yedioth Ahronot, iki ülke ilişkilerini eski haline getirecek anlaşmanın 10 gün içinde imzalanacağını yazdı.

Haber, İsrailli yetkillere dayandırıldı. İsrailli yetkili, iki ülke arasındaki arasındaki anlaşmada son aşamaya gelindiğini belirtti. Haberde, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'nun bir kaç gün içerisinde anlaşmaya onay vereceğini kaydedildi.

İsrailli yetkili, "Erdoğan, İsrail'le barış yapmak ve ilişkileri normale döndürmek için doğru zamanın geldiğini hissediyor. Bu olumlu bir gelişme" dedi. Türkiye'nin önemli bir bölgesel müttefik olduğunu belirten yetkili, "İsrail için Türkiye ile ilişkilerini düzeltmek, bugünkü Ortadoğu şartlarında çok önemli" tespitinde bulundu.

Haberde, Türkiye-İsrail anlaşmasının içeriğine de yer verildi. İsrail'in ilk olarak, Mavi Marmara’da ölen ve yaralanan Türklerin ailelerine dağıtılmak üzere 21 milyon dolar tazminat ödeyeceği iddia edildi. Türkiye'nin de tazminat karşılığında İsrailli yetkililer hakkındaki davalardan vazgeçeceği belirtiliyor.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

cenap aytepe :

mavi marmara neydi bir gösterimi yoksa seçim yatırımımı peki şimdi par karşılığında davadan vaz geçmek yani ölenler para içinmi öldü.ey nbakar körler baktığınız zaman görün duyduğunuz zamanda işitin.

gÜLSEREN kÖROĞLU :

ahlaki̇ değerleri̇ni̇ para i̇le takas eden ülke yöneti̇ci̇leri̇ ülke i̇nsanlarini köle ederek hem sömürür hem de sömürtürler. saygilarimla.

mdd :

para, para para. herşeyleri para olmuş.ailelere verilecek tazminattan pay teklif ettimi acaba?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder