banner864

“Türkiye üslerini açsın“ 07 Kasım 2014, 19:21

“Türkiye üsleri açarsa işler kolaylaşır” ABD'nin Ankara'dan üs talebi bu sözlerle iletildi. Amerika Merkez Kuvvetler Komutanı Liloyd Austin Washington’daki bir düşünce kuruluşunda konuştu. IŞİD’e karşı oluşturulan koalisyonda Türkiye’nin hava sahasını açması gerektiğini belirtti.
ABD Merkez Kuvvetler Komutanı Liloyd Austin, "Türkiye üsleri açarsa işler kolaylaşır" ifadesini kullandı. Türkiye’nin hava sahasını açmasının işlerini daha da kolaylaştıracağını belirtti.

ABD Merkez Kuvvetler Komutanı Austin, Washington’da düzenlenen bir düşünce kuruluşunda konuştu. Kendisine yöneltilen soruları yanıtladı, çarpıcı ifadeler kullandı.

Austin’e, “Türkiye’nin İncirlik Üssü’nü koalisyona kullandırmaması, IŞİD’e karşı çabalarınızı ne kadar sekteye uğratıyor?” sorusu soruldu. Austin şu ifadelerle yanıt verdi.

"Türkler koalisyona yardımcı olmada daha istekli olmaya karar verirlerse, bu şüphesiz katma değer olacak. Özellikle üslerin ve hava sahasının kullanımı konusunda daha çok hak kazanmamız, işimizi daha kolay ve rahat yapmamızı sağlar"

Austin, IŞİD'in Türkiye açısından da risk oluşturduğunu da sözlerine ekledi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

ali hakkı :

olur anam bi de çay söyleyelim

mza :

emrin olur efem !!!!!!

mdd :

işte bir sopa gösteren daha, obamanın küçüğü

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder