banner864

Türkiye ve İran gençleri emperyalizme karşı el ele 08 Eylül 2014, 17:32

TGB, Tahran Üniversitesi'nin daveti üzerine 21 kişilik bir heyetle 22-28 Haziran tarihlerinde İran'a gitmişti. Tahran Üniversitesi öğrencileri de önceki gün iade-i ziyaret gerçekleştirdi. Emperyalizme karşı mücadele etmek ve bu mücadelelerinde Türkiye Gençlik Birliği ile de ortak çalışmalar yürütmek isteyen öğrenciler, A Better Tomorrow (Daha iyi yarınlar için) adını verdikleri bir dernek kurdu.
TGB, Tahran Üniversitesi'nin daveti üzerine 21 kişilik bir heyetle 22-28 Haziran tarihlerinde İran'a gitmişti. Tahran Üniversitesi öğrencileri de önceki gün iade-i ziyaret gerçekleştirdi. Emperyalizme karşı mücadele etmek ve bu mücadelelerinde Türkiye Gençlik Birliği ile de ortak çalışmalar yürütmek isteyen öğrenciler, A Better Tomorrow (Daha iyi yarınlar için) adını verdikleri bir dernek kurdu.Heyette yer alan Dernek Genel Başkanı Mecid İsmailzade Aydınlık'a konuştu. Ankara ve İstanbul'daki gençlik grupları ile tanışmak için Türkiye'ye geldiklerini de ifade eden İsmailzade “Biz İran'da Pakistan, Afganistan, Suriye, Lübnan, Türkiye, Azerbaycan ve Latin Amerika için çalışıyoruz. Amacımız anti-emperyalist konumda bir dostluk kurmak ve bu hususta başka ülkelerdeki gençleri tanıyıp onlarla birlikte bu mücadele için birlikte çalışmaktır” dedi.

HAZİRAN AYAKLANMASINDA TANIŞTILAR

TGB'yi 1 yıl önce Haziran Ayaklanması sırasında tanıdığını belirten İsmailzade “Ankara'da da Suriye için bir protesto yapmışlardı. Ve polisler onları gözaltına almıştı. İşte TGB'yi bu olaydan sonra tanıdım. TGB, yakın zamanda Tahran'a geldi ve bizleri ziyaret etti. Onlarla orada tanıştık. Daha sonra sosyal medya üzerinden de dostluğumuz sürdü. Şimdi buraya TGB ile dostluğumuzu devam ettirmek için geldik” ifadelerini kullandı.

Dünya üzerindeki gençliğin ortak mücadelesine de değinen İsmailzade, “Bizler hak ve adalet için çalışıyoruz. Türkiye'de de gençlik bunun için mücadele ediyor” dedi.

Kaynak: Fars Haber Ajansı

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar