banner864

Türkiye'de Ebola'dan ilk ölüm gerçekleşti 01 Ekim 2014, 21:30

Ege denizindeki bir gemide fenalaşan ve Sahil Güvenlik Botu’yla getirildiği Çanakkale’de, Ebola karantinası uygulanan 28 yaşındaki Yavuz Durmuş kurtarılamadı.
Ege denizindeki bir gemide fenalaşan ve Sahil Güvenlik Botu’yla getirildiği Çanakkale’de, Ebola karantinası uygulanan 28 yaşındaki Yavuz Durmuş kurtarılamadı.

Kamerun’dan Tuzla’ya gitmek üzere yola çıkan Türk bayraklı ‘Karşıyaka’ isimli gemi, Ege denizinde seyir halindeyken, gemi personeli Yavuz Durmuş fenalaşmış, gemi kaptanı telsizle yardım istemişti. Sahil Güvenlik botu ile Çanakkale Yat Limanı'na getirilen ve yüksek ateş şikayeti bulunan Durmuş’un ebola virüsü taşıma ihtimali üzerine karantina tedbirleri uygulanmış, Durmuş, özel kıyafetli sağlık ekibince karantina kabinine alınarak Çanakkale Devlet Hastanesi’ne götürülmüştü.

Burada yapılan ilk müdahalede, hastaya pankreatit iltihabı teşhisi kondu. Ancak yoğun bakıma alınan hastanın durumu ilerleyen saatlerde daha da kötüleşti. Durmuş, saat 01.30’da hayatını kaybetti. Durmuş’tan alınan kan örnekleri Ankara’ya gönderildi. Yavuz Durmuş’un cenazesi, memleketi Rize’den gelen ailesine teslim edilecek.

İHA

Etiketler

Yorumlar

sltn :

orta doğudan gelen virüsün adı mers üst solunum yolu enfeksiyonu ile belli ediyor kendini.bu orta afrikadan gelen bi virüs öldürücülüğü %90 hasta virüsü kaptıktan 5,6 gün sonra yaşamını kaybediyor.bilginiz olsun istedim.

ramazan :

Şuan tuzlada karsiyaka gemisindeyim inş. Dedikleri gibi virüs olayi yoktur

mert :

bize ortadoğudan daha ne virüsler bulaşacak belli değil, karanlık günler bekliyor bizi.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder