Türkiye'de IŞİD en çok bu ilde örgütleniyor 04 Eylül 2014, 12:38

"Konya'da yüzlerce genç IŞİD'e katıldı, çoğu öldü.." Bu çarpıcı açıklamayı, kendi oğlu da IŞİD'e katılan bir baba yaptı. Can güvenliği nedeniyle ismini açıklamayan baba, oğlunun "Özcan Grubu" adlı bir örgüt tarafından Suriye'ye götürüldüğünü anlattı. Oğlunu 21 gün sonra kurtaran baba, yetkililerin konuyla ilgilenmesini istedi.
"Kanlı terör örgütü IŞİD, Konya'da yüzlerce genci Suriye'ye götürdü. Gençlerin çoğu öldü" Bu açıklamanın sahibi oğlu IŞİD'e katılan bir baba.

Adının açıklanmasını istemeyen Konyalı ve emekli imam olan baba, oğlunun IŞİD tarafından Suriye'ye götürüldüğünü anlattı. Habertürk'ün haberine göre, çocuk 21 gün sonra kurtarıldı.

Oğlunun geçen yıl tanıştığı 2 genç tarafından kandırıldığını söyleyen baba, çarpıcı ifadeler kullandı.

"Oğlumun, Özcan Grubu denilen dini bir gruba dahil olduğunu ve toplantılarına katıldığını öğrendim. Toplantılara giden gençlere IŞİD propagandası yapılıyor. Kısa süre sonra bu grubun Suriye ’deki IŞİD’e Konya’dan adam gönderdiğini öğrendim. IŞİD’e katılan gençlerin borçları bu grup tarafından ödeniyor. Geride kalan ailelerine de para yardımı yapılıyor"


IŞİD’e Konya’dan yüzlerce gencin katıldığını öne süren baba, grubun kırsal bölgelerde neredeyse ev ev dolaşılıp gençlere IŞİD’e katılmaları konusunda telkinlerde bulunduğunu söyledi.

Endişeli baba, oğlunu IŞİD’den nasıl kurtardığını da anlattı.

"Yaptığım araştırmalarda oğlumun Suriye’de IŞİD’e katıldığını öğrendim. Oradaki tanıdıklarım kanalıyla oğlumu 21 gün sonra geri getirdik. Şu an yanımızda ama aklı hep orada. Her gün bizden helallik isteyip ‘Kardeşlerim orada cihat ederken sizler beni göndermiyorsunuz. Helallik verin gideyim’ diyor"

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

aydin :

Böyle insanlik olmaz olsun nasil genclerin beynileti yikiyorlar Allaha karsi geliyorlar böyle insan zulüm hic bir yerde görülmemiştir. Böyle müslüman lik olmaz elbet bir gun cezasini cekecekler buna destek veren Türkiye yi savasa sürüklüyor sonra amerika Türkiye yi vurarsa sasmayin

msd :

Ayne Baki arkadaşımıza katılıyorum. Gitmişken şu masa örtüsünü kefen diye sırtında taşıyanları da götür.

baki :

Gidin gidin ucunda cennet var

zeki :

akp bunlara destek veriyor. ALLAH'IN hangi kitabinda yazar insan öldürmek kafa kesmek???

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar