Türkiye'nin beklediği haber geldi! 19 Ocak 2015, 15:30

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in yurt dışı çıkış yasağının kaldırılması için yapılan başvuru kabul edildi. İstanbul 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi yurt dışı çıkış yasağının kaldırılması kararını oy birliği ile aldı.
Türkiye'nin günlerdir beklediği karar açıklandı, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in yurt dışına çıkış yasağı kaldırıldı.

İstanbul 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi Perinçek'in başvurusunu oy birliği ile kabul etti ve yurt dışına çıkış yasağının kaldırılmasına karar verdi.

Kararda, Perinçek davasının şahsi bir dava olmadığını Türkiye'nin milli davası olduğu vurgulandı.

Kararla Perinçek'in 28 Ocak'ta Strazburg'da görülecek mahkemeye gitmesinin önünde engel kalmadı.

Perinçek davasının temyiz incelemesi Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Büyük Daire'de görülecek.


ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Haluk Türk :

sayın perinçek'i bu milli davada tüm türk halkı olarak desteklemeliyiz. bu milli bir dava olduğundan tüm partilerimizin ve liderlerinin bu dava etrafında birleşerek perinçek'in başarısı için çaba göstermesi gerekiyor. bu gurur verici çalişmalar eminim başariyla sonuçlanacak, ermeni diaspoasi avuçlarini yalayacaktır. bir türke başari yakişir.

ahmet sarıbıyık :

Türkiyede hakimlerde varmış yasasın adalet 28 ocak zaferle. Dönecek dogu perinçek

mustafa cenap aytepe :

hak verilmez alınır söke söke alınır ... doğu başkan .adım adım adam adam geliyor ve yeni bir destan yazacak yürü doğu başkan yürü yolların gül çimen olsun.

Sacit ATA :

doğu perinçek bir kez daha vatan savunmasında. türk milleti seninle doğu başkan.

mehmet çetin :

kararı beğendim perinçek in davada başarılı olacağına inanıyorum

ramazanyener:

yolun açık olsun perinçek yanındayız seninleyiz

Munevver Kocak :

bu habere cok sevindim. yolun acik olsun perincek. milli davamizda basarili olacagina yurekten inaniyorum. turk milleti olarak senin yanindayiz. sen cok yasa.

TC Rafet Öncül :

helal olsun dogu perincek, hepimiz yaninda olacagiz, göster onlari tc nasil savunulur, utancak yüzleri olsa utanirlar, filistin icin yürüyüs yapanlar nerede? doguda ölen kardeslerimiz icin bir kere gözyasi dökmedi, ama misir da ölen kiz icin televisyonda agladi!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar