Türkiye'ye ne zaman döneceğini açıkladı 28 Kasım 2014, 18:59

Ergenekon tertibi nedeniyle 6 yıldır İngiltere'de yaşayan Eski AKP Milletvekili Turhan Çömez, Türkiye'ye ne zaman döneceğini açıkladı. Çömez, "Beni sanık sandalyesine oturtmak isteyenler o sandalyeye oturduğunda , ben de Türkiye'ye döneceğim" dedi.
Ergenekon tertibinde hedef alınan ve 6 yıldır İngiltere'de yaşayan eski AKP milletvekili Doktor Turhan Çömez, Türkiye'ye dönüşü ile ilgili konuştu.

Vatan Gazetesi'ne açıklama yapan Çömez, Ergenekon tertibinin çöktüğünü belirtti, Türkiye'ye ne zaman döneceğini açıkladı. 

"Ergenekon davası fiilen çöktü. Cezaevinde de kimse kalmadı. İlk günden beri iddiaların mantıksız olduğu biliniyordu. Eğer dönüp yargılansaydım ben de uzun yıllar boşu boşuna cezaevinde yatırılacaktım. Son zamanlarda savcılar kumpas iddiasını araştırıyor. Savcılar sonuca ulaşıp da beni sanık sandalyesine oturturmak isteyenleri o sanık sandalyesine oturturlarsa, işte o zaman ülkeme döneceğim"

Çömez, Ergenekon tertibinde hedefin Türk Silahlı Kuvvetleri ve muhalif siyasi partiler olduğunu söyledi.

"Bu dava Türkiye’ nin değiştirilmesi ve dönüştürülmesi sürecinde ortaya çıkabilecek pürüzlerin yok edilmesi için kurgulandı. Hiçbir suçu ve günahı olmayan insanları ahlaksızca acımasızca karalayıp geleceklerini kararttılar. Toplumun yanında TSK ve muhalefet partileri dizayn edildi ve yeni Türkiye’ye hazırlandı"

Kumpas nedeniyle zor günler geçirdiğini belirten Çömez, anıları ile ilgili bir de kitap yazacağını söyledi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar