Türkmenler isyanda 16 Haziran 2014, 14:20

IŞİD terörünün hedefindeki Türkmenler, gelişmelere sessiz kalan AKP hükümetine tepkili. Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşad Salihi, "Biz Türkiye'yi mukaddes bilirdik. Şimdi ise para, petrol ve ticaretten başka bir şey ifade etmiyor" dedi.
Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşad Salihi, Irak'taki Türkmenler'in durumuna sessiz kalan AKP hükümetine tepki gösterdi.

Hürriyet'e konuşan Salihi, "Biz Türkiye'yi mukaddes bilirdik. Şimdi ise para, petrol ve ticaretten başka bir şey ifade etmiyor" dedi.

Salihi, "Kaderimize bırakıldık" dedi, ancak Türkmenler'e dayatılan emrivaki siyaseti kesinlikle kabul etmeyeceklerini açıkladı.

Salihi, "Türkiye’nin Türkmenlere daha yakın olması gerekirdi. Türkiye herkese eşit mesafede durdu, yeterince desteklenmemiz gerekirdi" ifadelerini kullandı. Irak Türkmen Cephesi Başkanı, "Türkiye’nin manevi gücü olmazsa Türkmenler burada bir an bile yaşayamaz" dedi.

Türkmen şehirlerinin hedef haline getirildiğini belirten Erşad Salihi, bölgede var olabilmek için Türkmen silahlı gücüne ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Erşad Salihi, "Diğer tüm grupların milis güçleri var. Silahımız olmadığı için zorluklar yaşıyoruz. Kesinlikle biz de silahlı bir güç kurma kararlığındayız. İnsanlar kendini savunmak mecburiyetinde" diye konuştu.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

cemalettin özer :

türkmenlere sahip çıkılmaz ise yarın türkiyenin başka bir yeride elden gider

Cahit Deniz :

geç bile kaldınız. 1. akp ye güvenmekle, 2.ateşin ortasında silahsız kalmakla çok hata ettiniz. zararın neresinden dönerseniz kardır.

cenap aytepe :

işte her şey açık .kim kimden yana .görünüyor

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder