banner864

Türkşen'e bir dava daha 26 Ocak 2015, 18:10

SAT Komandosu Deniz Kurmay Albay Ali Türkşen hakkında bir dava daha açıldı. Askeri Savcı; Türkşen'in Balyoz tahliyelerinin ardından yaptığı açıklamalar nedeniyle 3 yıl hapsini istedi. Askeri mahkemede görülecek dava konusu ise "Fethullah'ın amiraline selam vermem" sözleri...
 Askeri savcılık "Fethullah'ın amiraline selam vermem" sözlerini suç kabul etti, dava açtı. 
Deniz Kuvvetleri Kuzey Deniz Saha Komutanlığı Askeri Savcısı Öner Şentepe; bu sözler üzerine "üste hakeret" suçlamasından iddianame hazırladı. 

Kardak kayalıklarına Türk Bayrağı’nı diken timin komutanı SAT Komandosu Deniz Kurmay Albay Ali Türkşen bu kez askeri mahkemede yargılanacak. Gerekçesi ise Balyoz davasından tahliyesinin ardından "TSK içerisindeki F-tipi örgüte yönelik açıklamaları."

Ali Türkşen; kendisi ile yapılan röportajlarda “Donanma’daki F-tipi örgütlenmeye dikkat çeken” ifadeleri nedeniyle askeri mahkemede 3 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanacak. 

Davayı Ulusal Kanal'a değerlendiren Türkşen, bir yandan TSK'daki F-tipi örgüt soruşturmasında tanık olarak dinlendiğini haıtırlattı. Aradaki çelişkiye dikkat çeken Türkşen, astlık üstlük ilişkisini esas zaafa uğratanın TSK içerisindeki yapılanma oldduğunu" belirtti. 

Davanın ilk duruşması 27 Ocak Salı günü Kasımpaşa'daki Kuzey Deniz Saha Komutanlığu Askeri Mahkemesi'nde görülecek.

Ali Türkşen, Balyoz davasında 16 yıl hapis cezasına çarptırılıp 3 buçuk yıl cezaevinde kaldıktan sonra Anayasa Mahkemesi'nin hak ihlali kararıyla tahliye olmuştu. 

HABER: ÖZER SÜRMELİ
ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar