banner864

"Türk'ten daha iyi Türk hissederim, Kürt kimliğine gerek yok" 19 Aralık 2013, 22:16

"Ben öyle halis muhlis Kürt değilim. Türk’ten daha iyi Türk hissederim. " İfadeler Abdullah Öcalan'a ait. Aydınlık gazetesinin "İmralı'daki Öcalan" yazı dizisinde bugün de çarpıcı detaylar yer aldı.
İmralı'daki Öcalan yazı dizisiyle Kürt meselesinin milli çözümü için kampanya başlatan Aydınlık gazetesi Öcalan'ın çarpıcı sözlerini sayfalarına taşımaya devam etti.

“Ben öyle halis muhlis Kürt değilim. Türk’ten daha iyi Türk hissederim. Hiçbir milliyetçi Türk kendini benden daha iyi Türk saymasın. Benim tüm yaşamım, her şeyim Türkçedir. Pratik olarak en iyi bir Türküm.”

Bu ifadeler İmralı'daki Öcalan'ın bire bir ağzından dökülen sözler.

“Zaten vatandaşlık hakkı var. Kürtler, Türkiye’de bir azınlık değil ki, mesela Suriye’de parti kuramaz, hatta oy kullanamaz, vatandaş bile değildir. Diğer yerlerde de benzer durumlar vardır. Ama burada (Türkiye’de) sonuna kadar vatandaştır ve vatandaşlık ve siyasal hakkını kullanabilir”

Öcalan Kürt meselesinin çözümü için yeni anaysaya gerek olmadığını söylüyor.

“Yani Kürt kimliğine gerek yok, zaten orada her şey var. Anayasa’da var, peki ne arıyoruz biz. Anayasada örgütlenme var ama siyasal faaliyet çerçevesinde. İsyan yaparak değil”

İmralı'ki Öcalan Kürt meselesiyle ilgili son derece şaşırtıcı tespitlerede bulunuyor.

“Türk Ulusu ağacın asıl köküdür. Kürtler büyük bir dalıdır. Neden ayrılma gereği doğsun ki, ekonomik olarak hiçbir gereği yok. Dikkat edelim tam tersine dağlarda ekonomi falan kurulamaz, iki sosyal zenginlik desem zaten iç içe geçmişiz. Bütün Türkiye ile demokratik birliktelik demek, Cumhuriyet demektir. Bu sonuna kadar Türkçülükle bağlantılıdır”

Öcalan Hakkari'de Türkçe kampanyası yapımasını önermiş.

“Türkiye’nin tarihindekinden daha büyük bir gücü kendimiz yaratalım. Türkiye’nin kullanabileceği bir güç yaratalım. Türk-Kürt kardeşliğini yeniden düzenleyelim. Bunları biz düzenleyemezsek, karşı kuvvetler bunları düşünecek ve düzenleyeceklerdir”

ulusalkanal.com.tr
 
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar