banner864

TÜSiAD Başkan Yardımcısı’ndan çarpıcı yorum 07 Nisan 2015, 18:11

TÜSİAD Başkan Yardımcısı Şükrü Ünlütürk başkanlık sistemiyle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Ünlütürk, "Sistemin önemi yok. Önemli olan benim çıkarlarımın korunmasıdır" dedi.
TÜSİAD Başkan Yardımcısı Şükrü Ünlütürk başkanlık sistemiyle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Ünlütürk, "Sistemin önemi yok. Önemli olan benim çıkarlarımın korunmasıdır" dedi.

Son günlerde sıklıkla tartışılan Başkanlık sistemi tartışmalarına TÜSİAD da katıldı.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şükrü Ünlütürk, başkanlık sistemiyle ilgili açıklama yaptı. Ünlütürk, "Sistemin ne olduğu önemli değil. Bizler iş adamıyız. Önemli olan çıkarlarımızın korunulmasıdır" ifadelerini kullandı.

Ekonomik gelişmeleri de değerlendiren Ünlütürk, ekonomide gerileme yaşandığını ve büyüme rakamlarını her yıl yüzde 5'in üzerinde olması gerektiğine dikkat çekti.

2007'ye kadar iktidarın çok iyi performans gösterdiğini savunan Ünlütürk, daha sonra başkanlık tartışmasına kilitlendiği için ekonominin ön plana taşınamadığını söyledi.

Seçimden sonraki beklentilerini de dile getiren Ünlütürk, yeni iktidarın ekonomiye daha fazla odaklanması gerektiğini söyledi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Mustafa Öztürk :

bunların çıkarları yerinde olsun yeter.ülke batmış,vatandaş acından ölüyormuş,memur ,emekli sürünüyormuş hiç önemli değil.alışmışlar bir kez gibi bedavadan yaşamaya.

Erman Pamir :

bunlar kapitalizmin doğduğu ülkelerdekilerden bile daha kapitalist; vahşisinden... afferin size boynuz kulağı geçmiş...

misafir :

önemli olan vatanın çıkarları..ne senin nede başkasının.

Ali Tunçarslan :

çıkarınız batsın......

filiz :

sistemin ne olduğu önemli değil, önemli olan iş adamı olarak çıkarı imiş. pes!

meryemce :

sistemin gediklileri şaşırdım mı hayır

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder