banner864

TUSİAD'dan tuhaf açıklama 09 Ekim 2014, 18:47

TÜSİAD sokakları hareketlendiren süreçle ilgili açıklama yaptı. Suriye kriziyle ilgili "uluslararası toplum ile birlikte çözüm" vurgusu yapıldı. TÜSİAD, Aynel Arab'taki gelişmelerle açılım süreci arasında bağlantı kurulmasını eleştirdi.
TÜSİAD, sokaklarda yükselen şiddet dalgasıyla igili açıklama yaptı.

"TEPKİYİ ANLIYORUZ"

"Kobani’nin IŞİD terör örgütünün eline geçmesi olasılığı karşısındaki dayanışma hissini ve IŞİD’in sergilediği vahşet karşısında insanlarımızda uyanan tepkiyi anlıyoruz. Bununla birlikte, bu durumun ülke içinde şiddet yoluyla dışa vurulmasını ve ülkemizin eski karanlık günleri anımsatan manzaralara sahne olacak şekilde can kayıpları yaşanmasını, milli değerimiz olan Atatürk büst ve heykelleri ile bayrağımıza yapılan çirkin saldırıları, eğitim kurumlarına kadar uzanan yakıp yıkma eylemlerini üzüntü ile karşılıyor ve şiddetle kınıyoruz."

PKK'nın ölümlerle sonuçlanan eylemlerdeki rolüne değinmeyen TÜSİAD, Suriye sınırındaki krizin çözümüyle ilgili "uluslararası çözüm" vurgusu yaptı.

"ULUSLARARASI ÇÖZÜM"


"Söz konusu gelişmeler uluslararası toplum ile birlikte çözüm geliştirilmesi gereken nitelikte olaylardır. Bu nedenle, çözüm sürecine başından beri inanan, destekleyen ve sürecin ekonomik ayağına sahip çıkmaya çalışan bir iş dünyası kurumu olarak, Kobani'de yaşanan gelişmeler ile çözüm süreci arasında doğrudan bağlantı kurulmasını sorumlu bir davranış olarak görmüyoruz. "

Tüsiad açıklamasında sağduyu çağrısı yapıldı.

"SAĞDUYULU OLALIM"


"İş dünyası olarak, tüm toplum kesimlerini ve tüm kurumları sağduyulu olmaya, her türlü şiddet eylem ve söylemine karşı durmaya, çözüm sürecinin akamete uğramadan ilerlemesi konusunda sorumlu davranmaya ve provokasyonlara karşı dikkatli olmaya davet ediyoruz."

ulusalkanal.com.tr


Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar