banner864

Tutsak subayların kitabını aileleri imzalıyor 28 Şubat 2014, 17:03

Balyoz Davası’ndan tutuklu olarak Maltepe Cezaevi’nde kalan tutsak Kurmay Albayların, kendilerine yazılan 1 milyon 300 bin mektuptan derleyerek oluşturduğu “Er Mektubu Görülmüştür” adlı kitap için söyleşi ve imza günü yapılıyor.
Maltepe Cezaevi’nde Balyoz Davası’ndan Tutsak Türk Subayları adına Hava Kurmay Kıdemli Albay İsmet Çınkı, Deniz Kurmay Albay Ender Kahya, Deniz Kurmay Albay M.Cem Okyay, Deniz Kurmay Albay F. Yavuz Uras, ve Deniz Kurmay Albay Erdinç Altıner’in dava ile ilgili gerçekleri “dışarıdakilere” anlatmak için mektup yazma isteklerini, Gazeteci Yılmaz Özdil köşesine taşımış ve başlayan kampanya ile kısa sürede 1 milyon 300 bin mektup cezaevine gönderilmişti.

Sadece Türkiye’nin dört bir yanından değil, dünyanın değişik ülkelerinden binlerce adres içeren, duygu yüklü mektuplar, tutsak subaylar tarafından cezaevinde derlenerek kitap haline getirildi.
Geliri, çocukların ve gençlerin eğitiminde kullanılması için Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ ne bırakılan kitabın ilk imza günü ise Kadıköy Belediyesi’nin katkılarıyla 1 Mart Cumartesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenlenecek.

Tutsak subayların ailelerinin katılacağı söyleşi ve imza gününün açılış konuşmasını Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk yapacak. Moderatörlüğünü Gazeteci Yazgülü Aldoğan’ın yapacağı söyleşide; Yazar Orhan Karaveli, subayların avukatı Hasan Fehmi Demir dava ile ilgili gerçekleri, tutsak subayların aileleride yaşadıkları süreci ve halen cezaevinde bulunan yakınlarının durumunu paylaşacaklar.

Söyleşinin ardından aileler ve Gazeteci Yılmaz Özdil, “Er Mektubu Görülmüştür” adlı kitabı imzalayacaklar.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar