banner864

Tutuklu komutanlardan ilk açıklama 09 Ekim 2013, 14:28

Yargıtay Kararının ardından Hadımköy Askeri Cezaevi'ndeki tutuklu komutanlardan ilk açıklama geldi. Açıklamada, iftirayı atanların ileride yargılanacağı vurgulandı, "Vatan sağolsun" denildi. Ortak açıklamada, "İftirayı bilmelerine rağmen, Yargıya güveniyoruz kolaycılığına kaçanlar bu sonuca ulaşılmasına katkı sunmuşlardır" denildi.
 Yargıtay kararının ardından Hadımköy Askeri Cezaevi'nden ilk açıklama geldi.

Açıklamada dava sürecinin sahte delillerle yürütüldüğü bir kez daha ifade edildi.

Bugün bu sonuca ulaşılmasında, "Yargıya güveniyoruz" diyerek tepki göstermekten kaçınan kişilerin büyük etkisinin olduğu vurgulandı.

Açıklamada, "darbecileri yargıladık" söylemiyle halkın kandırıldığı, bugün bu iftiraları atanların ileride yargı önünde hesap vereceği ifade edildi.

Komutanlar açıklamalarını "Vatan sağolsun" sözüyle tamamladı.

Açıklamanın altına 84 komutan imza attı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

. :

bu devirde bitecek onlarda yargılanacak ama bizler onlara bukadar adaletsiz olmayacagız cunku biz hak huhuh nedir biliriz onlar yaptıklarının cezası neyse onlarla cezalandırılacak

Selçuk insel :

bu kararlar mutlak butlanla batıldır. çünkü darbe teşebbüsü suçu silahı alıp iktidarda olanlara karşı harekete geçilmek ancak muvaffak olunamamak halinde oluşur. böyle bir şey varmı yok. o zaman bu kararlar sonunda avrupa insan hakları mahkemesinden dönecektir. tabi daha önce bizim anayasa mahkemesi süreci var ama onada güvenilmediği için(çünkü oradakilerde yargıtay hakimleri gibi bu iktidar tarafından tayin edilmiş kişiler)iş sonunda aihm'e gidecek.hukuk neymiş orada göreceğiz.

Ataturk1 :

sayin komutanlarimiz, vatanimiz basi dik, onurlu, ataturk ilke inkilaplarina bagli, halkina sahip cikan kuvvetli komutanlarimizla sagolur, halk sizsiz varolamaz sizler dehalkiniz olmadan varolamazsiniz, herseyi kenetlenerek astik, bunu da asacagiz.

Capulcu :

Eh hayirlisi gungele neler ola görecegiz. 80. yillik cumhuriyeti yikmak ne demektir görecegiz idam yok kendi cezalarini kendileri verecek Ulu manserde pirin huzurunda

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar