banner864

Tutuklu vekiller komisyonu kuruldu 02 Ocak 2014, 17:39

Açılım sürecinde pazarlık kozu olarak kullanılan tutuklu milletvekilleri için AKP, CHP ve BDP Meclis komisyonu kurdu. Komisyon Pazartesi toplanacak. Kandil'den gelen BDP heyeti'nin Öcalan'la görüşmek için İmralı Adası'na gidiş tarihi ise yarın belli olacak.
MHP tutuklu milletvekilleri ile ilgili çalışmalara katılmayacağını ilan etti. Vekilerin durumuyla ilgili AKP, CHP ve BDP arasındaki görüşmeden ise komisyon kurulması kararı çıktı.

3 partinin girişimiyle kurulan komisyon Pazartesi günü toplanacak, tutuklu milletvekillerinin salınması konusunda çalışmalar yapacak. Anayasa Mahkemesi kararıyla tahliye olan CHP milletvekili Mustafa Balbay'ın çalışmalarda aktif rol alması bekleniyor.

Öte yandan açılım trafiği de sürüyor. Kandil'den dönen BDP Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Meclis Başkanı Cemil Çiçek ile görüştü. Görüşmelerde Öcalan'ın farklı kesimlerle görüştürülmesi, tutuklu milletvekillerinin durumu ve hasta tutuklulular gibi konular konuşuldu. Heyette yer alan isimlerden BDP Grup Başkanvekili Buldan, İmralı'ya gidecekleri günün yarın belli olacağını açıkladı.


 ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar