banner864

Twitter'dan sonra sırada o mu var? 22 Mart 2014, 12:54

Twitter'ın kapatılmasından sonra gözler YouTube'a çevrildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, YouTube'a yazı gönderdi.
Ses kayıtları soruşturmasını yürüten Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Adalet Bakanlığı aracılığıyla Youtube'a yazı göndererek ses kayıtlarının yüklendiği IP adreslerinin verilmesini istedi.

Al Jazeera'nin haberine göre, Bilişim Suçları Soruşturma Bürosu, ses kayıtlarının bazılarının Fransa ve Hindistan'dan internete yüklendiği tespit etti. Fakat, tam olarak nereden yüklendiğinin tespiti için IP adresine ihtiyaç duyuluyor. Youtube ise henüz başsavcılığın talebine yanıt vermedi. Youtube, yalnızca katalog suçlarda IP adreslerini savcılarla paylaşıyor. Bu suçlar ise şu şekilde sıralanıyor: "İntihara yönlendirme, çocukların cinsel istismarı, uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımını kolaylaştırma, sağlık için tehlikeli madde temini, fuhuş, kumar oynanması için yer ve imkân sağlama."

Twitter'ın kapatılmasında mahkeme sahte hesapların kapatılması yönünde karar almış, ancak TİB kökten kapatma yolunu tercih etmişti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Ali Topuksöker :

bak işte bu oldukça zor işte çünkü youtube twittere hiç benzemez zaten istesenizde youtube yi kapatamazsınız çünkü youtube ye girmenin çok yolları var hiç boşuna uğraşmayın, unutmadan şunu da ekleyeyim avrupa birliği başbakana çok güzel bir gözlük yakıştırmış ve bu gözlüğün ismi atgözlüğüdür gerçekten avrupa birliğini tebrik ederim adamlar tam on ikiden vurmuşlar bravo doğrusu!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder