banner864

Ülkücülerin yaptığı eylemlere ülkücü camiadan önemli itiraz 06 Temmuz 2015, 18:56

Çin'de "Uygurlar'a şiddet uygulanıyor" diyerek Çin karşıtı eylem yapanlara ülkücü camiadan önemli bir itiraz geldi. Eski MHP Milletvekili Mehmet Gül'ün oğlu, eski MHP İstanbul il yöneticisi Şeref Gül iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi. Gül, haberlerin Türkiye ile Çin ilişkilerini bozmak için ortaya atılmış olabileceğini belirtti.
Çin karşıtı eylemler, Uygurlara şiddet uygulandığı iddiaları üzerine bir kez daha alevlendi.

Ülkü Ocakları'nın düzenlediği eylemlere, yine ülkücü camiadan önemli bir itiraz yükseldi.

Eski MHP Milletvekili Mehmet Gül'ün oğlu, MHP İstanbul teşkilatının eski yöneticilerinden Şeref Gül eylemlere itiraz etti.

Gül, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Uygurlara şiddet iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Çin ile savunma sistemi anlaşması ve nükleer anlaşma çalışmalarını hatırlatan Gül, iddiaların batı merkezli ve Türkiye ile Çin ilişkilerini bozmaya yönelik olduğunu ifade etti. Gül, ülkücü camiaya "dikkatli olalım" çağrısı yaptı.

Şeref Gül paylaşımlarında, "Türkiye'nin Güneyinde bir kukla devlet kurulurken, dikkatlerin Çin'e çevrilmek istendğini" belirtti. Şeref Gül'ün paylaşımlarında, iddiaların merkezindeki Rabia Kader'in ABD destekli olduğu da ifade edildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Latifce :

hele sükür, gerçeğin farkına geç de olsa varıldı...banu avar'a bu konudaki uyandırıcı bilgilendirmeleri için teşekkür edilmeli...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar