banner864

Ültimatom gibi açıklama! AKP hükümetini suçladı 13 Mayıs 2015, 12:06

İran Genelkurmay Başkan Yardımcısı Tuğgeneral Mesud Cezayiri, Yemen kriziyle ilgili ültimaton gibi bir açıklama yaptı. Cezayiri, "İran'ın Yemen'e gönderdiği yardım gemileri engellenirse bölgede onların kotrol etmekte zorlanacağı yangın çıkar" dedi. AKP hükümetinin de Suriye konusunda oynadığı rolün unutulmayacağını söyledi.
İran, Suudi Arabistan önclüğündeki koalisyonun Yemen saldırılarıyla ilgili sert bir açıklama yaptı. İran Genelkurmay Başkan Yardımcısı Tuğgeneral Mesud Cezayiri, "İran'ın bölgeye gönderdiği yardım gemilerinin engellenmesi durumunda kontrol edilemeyecek bir yangın çıkacağını" açıkladı.

İran'ın Arapça devlet televizyonu El Alem'e konuşan Cezayiri, "Açıkça söylüyorum İran'ın soğukkanlılığının da bir sınırı var" dedi.

"İran'ın bölge ülkelerine gönderdiği yardım konusunda Suudi Arabistan, ABD ve bazı diğer ülkeler bundan fazla alıkoymalarda bulunurlarsa bölgede onların kontrol etmekte zorlanacağı bir yangın çıkar" diyen Cezairi, Suudi Arabistan'ın Yemen'de ABD, Siyonizm ve bazı egemen Avrupa ülkelerinin vekalet savaşını yürüttüğünü vurguladı.

Cezayiri, Suriye konusunda da AKP hükümetine ciddi suçlamalar yöneltti. Suriye'de sadece bir Arap koalisyonuyla karşı karşıya olunmadığını belirten İranlı general, "Arap gericiliğinin yanında diğer bölge ülkeleri de yoğun bir şekilde orada bulunuyor. Kimse Suriye milleti ve devletine karşı Türkiye'nin üslendiği rolünü unutmayacak" ifadelerini kullandı.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder