banner864

Ulusal Kanal kayıp teröristin evini görüntüledi 13 Kasım 2013, 19:28

Ulusal Kanal, Türkiye'den El-Kaide'ye götürülürken yakalanan TIR dolusu cephaneliğin kilit ismi Heysem Topalca'nın evini görüntüledi. Topalca, Hatay Yayladağ'da iki katlı bir evde, iki çocuğu ve eşiyle birlikte yaşıyor. MİT'e çalıştığı iddia edilen Topalca'yı mahalleli "muhalif komutan" olarak tanıyor.
Heysem Topalca Suriyeli bir Türkmen ancak aynı zamanda da El Kaide'ye lojistik destek sağlıyor. Suriye'ye geçen ağır silah ve mühimmat sevkiyatı geçekleştiren isim...

Heysem Topalca'nın son karışıtığı olay da Adana'daki silah sevikiyatı oldu. Bir TIR dolusu cephaneliği Konya'dan Adana'ya geçiren ve Suriye'ye götürülmesi operasyonunu yöneten Heysem Topalca'ydı... Ancak sevkiyat yarım kaldı ve cephanelik Adana'da ele geçirildi.

Heysem Topalca'nın simini Türkiye ilk kez Reyhanlı saldırılarında duydu. Saldırının failleri Heysem Topalca ile olan ilişkilerini anlattı. Ancak ......'dan bu yana Heysem Topalca hakkında ne savcılık ne de emniyet güçleri Topalca'nın peşine düştü.

Ulusal Kanal kayıplara karşan Heysem Topalca'nın Hatay Yayladağ'da kaldığı iki katlı evini görüntüledi ve bölgede araştırma yaptı. Topalca, Kurtuluş Mahallesi İmam Hatip Sokak'taki bu evde iki çocuğu ve eşi ile birlikte yaşıyor. Oğlu "babamın nerede olduğunu bilmiyorum iki günde bir eve gelir" dedi. Mahalle de herkes O'nu "muhalif komutan" olarak tanıyor, kaçakçılık yaptığını bilmeyen yok.

Heysem Topalca'nın MİT elemanı olduğu iddiası da basına yansıdı. Cumhuriyet Gazetesi'nin haberine göre, Topalca, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın zama zaman kullandığı muhbirlerden...


ulusalkanal.com.tr

 
Etiketler

Yorum Gönder