banner864

Ulusal Kanal, MASAK'ın hazırladığı rapora ulaştı 03 Nisan 2015, 17:14

Ulusal Kanal Kamu Personeli Seçme Sınavı soruşturmasında Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı'nın hazırladığı rapora ulaştı. Buna göre F tipi örgütün kendi servetlerini Türkiye'den çıkardıkları ortaya çıktı. Sadece 2011 ila 2013 yılları arasında yaklaşık 5 milyar dolarlık bir para transferi yapıldığı belirlendi. Raporda ayrıca, KPSS'de kopya skandalı zanlılarının para aktarımı yapan Türkiye'deki şirketlerde çalıştıkları tespit edildi.
KPSS soruşturması ile ilgili MASAK'ın hazırladığı rapora Ulusal Kanal ulaştı. Raporda çarpıcı tespitler bulunuyor. Buna göre F tipi örgütün 2011 ila 2013 yılları arasında yaklaşık 5 milyar dolarlık servetini Türkiye'den çıkardıkları ortaya çıktı.

KPSS soruşturmasını yürüten Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçları Soruşturma Bürosu Savcısı Yücel Erkman’a sunulan MASAK’ın inceleme raporunda KPSS zanlıları ile çalıştıkları firmalar arasında finansal bağlantılar bulunduğu belirlendi. 2 Ekim 2014 tarihli MASAK raporunda yurtdışında faaliyet gösteren F tipi kuruluşların “Fethullah Gülen Okulu”, “Gülenist Kuruluş”, “Gülen Haraketi Okulu” olduğu kaydedildi.

Raporda “Türkiye'den para transferleri yapan şirketler ile KPSS soruşturmasında bin 435 şüpheli şahsın çalıştığı 121 şirketin şüpheli para havalesi yapan şirketlerle aynı olduğu belirlenmiştir” ifadesi yer aldı.

Soruşturmada eski ÖSYM başkanları Ünal Yarımağan ve Ali Demir'in “şüpheli” sıfatıyla ifadeye çağırıldığı belirtildi. Raporda Yarımağan'a “Sınav güvenliğini sağlayayamamak”, Demir'e ise “Kanuna aykırı talimatı uygulayarak, sınav kitapçıklarını imha ettirmek” suçlamalarının sorulacağı öğrenildi.

MASAK'ın raporunda 10 Temmuz 2010 tarihindeki KPSS sınavının 31 Ekim 2010 tarihinde yeniden yapılmasının devlete maliyetinin 9 milyon TL olduğu tespit edildi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

sade vatandaş :

2010 sınavında belli bir puan üzeri puan aldığı halde atanamayanların tazminat hakkı doğmaz mı? 80 üstü puan alıp atanamayanlar için muhakkak ki bir tazminat söz konusu olmalıdır. ayrıca bu şekilde atananların haksız elde ettikleri menfaatler, faiziyle geri alınmalıdır.

demezmi :

derhal bu işe bulaşmış tüm cemaatçilerin tutuklanması gerekir hatta daha da ileriye gidilerek ağırlaştırılmış müebbet ile cezalandırılmalıdırlar çünkü bunlar türkiye cumhuriyetini soydular bu demektir ki aynı zamanda vatan hainliğinden yüce divanda yargılanmalılar!

MUSTAFA CENAP AYTEPE :

mi̇li̇ ve cok ci̇ddi̇ bi̇r devleti̇mi̇z olacak vatanimizi soyandanda fi̇zandada olsa soydurandanda hesap soracak........

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder