banner864

Ulusal Kanal muhabirine destek yağıyor 13 Şubat 2014, 20:44

Polis'in tazyikli su sıkarak şiddet uyguladığı Ulusal Kanal Ankara muhabiri Hüsna Sarı'ya sosyal medyada destek çığ gibi büyüdü. Muhabirimizin fotoğrafları ve polisin sert müdahalesi Türkiye ve dünya gündemine oturdu.
Ankara'da görev yaptığı sırada polisin muhabir olduğunu göre göre su sıkarak yere düşürdüğü Ulusal Kanal Ankara muhabiri Hüsna Sarı, soyal medyanın gündemine oturdu.

Sarı'nın, TOMA'nın tazyikli su sıkarak yere düşürdüğü fotoğrafı sosyal medyada binlerce kez paylaşıldı.

Kamuoyunun ilgisiz kalmadığı mesajlara bir çok ünlü isim de destek verdi.

Gazeteci Fatih Portakal, sanatçı Güvenç Dağüstün, Gezi direnişinde polisin tekme tokat sürüklediği gazeteci Gökhan Biçiçi, Haziran şehidi Abdocan'ın ağabeyi Zafer Cömert, Leven Kırca, Redhack ve Reuters haber ajansı Hüsna Sarı ile ilgili paylaşımlarda bulundu.

Binlerce kişi twitterde #Diren Hüsna Sarı# tagiyle paylaşımda bulundu. Muhabirimiz, uğradığı polis şiddetiyle Türkiye ve dünya gündemine oturdu.  

@hasanbasriozbey
#direnhüsna Ulusal Kanal'ın kahraman muhabiri, devrimci arkadaşımız Hüsna Sarı'ya şiddet uygulayan AKP polisine geçmiş olsun!

@mhulkicevizoglu
@ulusalkanal muhabiri Hüsna Sarı'ya geçmiş olsun, meslektaşımıza yapılan saldırıyı kınıyorum.

@tturenc
Ankara'daki korkunç şiddette boyalı suyla savrulup sürüklenen televizyon muhabiri Hüsra Sarı'nın görüntülerini Başbakan'a ithaf ediyorum.


‏@degirmencirfan

Benim bir başına haber yapan muhabir meslektaşıma tazyikli su sıkıp yere düşürdüler. Elinde mikrofon vardı sadece...

@ufuk_akkaya
Tayyip Erdoğan'ın Alo Fatihler'i bizim de Hüsna Sarıları'mız var.

@cyhnbzkrt
İki kadın. Biri Hüsna Sarı. O gerçek uğruna TOMA terörüne maruz kaldı. Diğeri Balçiçek İlter. Kabataş yalanının röportajını yaptı. Yorumsuz.

@kumtanesi71
Hüsna Sarı’nın Toma suyunda uçan fotosunu çoğaltıp her gün 1 tanesini postayla Fatih Altaylı’ya göndermeyi düşünüyorum

@enversd
Başörtülü bacıma saldırı yalan çıktı...E peki bugün başörtüsüz bacım gazeteci Hüsna Sarı’ya saldırı ne olacak. Biraz Allah korkuları olsa...

@Sittermayte
Sağlam irade; HÜSNA SARI.

@BurhanKus20
“Üzerimde baskı var” diyen Fatih Altaylı’ya yediği tazyikli suya rağmen mikrofonunu bırakmayan Ulusal Kanal muhabiri Hüsna Sarı örnek olsun!

@nasreddinn

SENİN YALANCI BAŞÖRTÜLÜ BACINI BİLMEM AMA BİZİM DÜRÜST MUHABİR HÜSNA SARI YA YAPILAN TACİZİN BELGESİ

@DERNDRDENZ
Bugün Hüsna Sarı ve yüzlercesinin yaşadıkları için birileri,"benim başörtülü bacılarıma da yapmışlardı" diyecekler midir.?

@yusufdurduemre
Ulusal Kanal muhabiri arkadaşımız Hüsna Sarı'ya polis alçakça saldırdı. Hem de sudan etkilenmemek için arkasını döndüğü sırada...

@EvrenVK
Ankara'daki görüntülerde polisin tazyikli suyla savrulmasına neden olan muhabir Hüsna Sarı arkadaşımıza geçmiş olsun diyorum.

@caniklio

#direnhüsna gazeteci dediğin hüsna sarı gibi olur mikrofonunu bile o darbeye rağmen bırakmadı #diren hüsna sarı seninleyiz!

@EyubogluTr
@genclikbirligi Hüsna Sarı kardeşim sevgi ve saygı ile geçmiş olsun diyorum.

@ben1bulut
-Alo Hüsna Sarı siz napıyosunuz orda? -Gazetecilik yapıyoruz onurumuzla Hüseyin amca! #direnankara #direnhüsnasarı #direnonurlugazetecilik

@canelifff
Ulusal kanal Ankara muhabiri Hüsna Sarı elindeki mikrofonu elinden bırakmayarak "alo fatih"lere güzel bi ders verdi

@mr_cloud_atlass
Hüsna Sarı'nın suçu neydi? Başörtüsüz olması mı? Görevini yapmaya çalışan bir kadını 12'den vurdunuz, yazıklar olsun.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

İ krataş :

tayyip amerikaya kaçmaz. amerika kullandığını çöpe atar. katar kucaklar belki ama... muhtemelen el kaide kamplarında.

Mehmet Yavuz :

hasan tahsin lerin torunusun sizlere bu vatan minnettar sag olunvar olun.

MSS :

istanbul-kartal'da akp adayı içi nefret dolu seçim kitapçıkları dağıtıyor. temiz kuşe kağıda baskı, içinde gezi olaylarına katılanlar hakkında başbakanın da uydurduğu iğrenç yalanlar var. kitapçık büyük büyük fotoğraflarla süslenmiş, bir yanda akp şunu bunu yaptı, diğer yanda chp ve "gezi"ciler halk düşmanı, vatan haini şeklinde kara propaganda yapılıyor. alıp okuyan gençler de bunlara inanıyor, bu polisler gibi içleri nefretle doluyor.

saziye sancak :

husnacim gecmis olsun allah korudu seni bunlari yapanlar cezalarini muhakkak cekecek karanliktan aydinliga cikacagiz insallah dualarimiz sizinle sizleri cok seviyoruz allaha emanet olun

Firuzan çotuksöken :

Hüsnacım seninle gurur duyuyoruz Seni izlerken tüylerim diken diken oldu.bu nasıl öfke ve nasıl kin ve öfke nerde nasıl yetişti bu tomacılar Diren hüsna sarı

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar