banner864

Ulusal Kanal on bin fersah daha büyüdü 21 Ekim 2013, 19:05

Ulusal Kanal, çeşitli baskılara karşı 13 yıldır başarıyla yürüttüğü yayın hayatında yeni bir atılım gerçekleştirdi: Çin'in en büyük ikinci medya kuruluşu Zhejiang Radyo ve Televizyon Grubu (ZRTG) ile iş ortağı oldu.

Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Yener Güneş'in davetlisi olarak İstanbul'a gelen ZRTG heyeti ile işbirliği anlaşması imzalayan Çin heyetinde, Zhejiang Eyaleti Yabancılarla Kültür Değişimi Kurumu Başkanı Ge Huijun, ZRTG Genel Yayın Yönetmeni Lu Jianchu, ZRTG Uluslararası Kanalı Bölüm Başkanı Michael Gao, Zhejiang Eylaeti Basın Bürosu Şefi Luo Lili ile muhabirler yer aldı.

Ulusal Kanal stüdyolarını ziyaret eden Çin heyetini Genel Yayın Yönetmeni Yener Güneş, Genel Müdür Ceyhun İlsever karşıladı. Samimi ve dostça geçen görüşmede, her iki taraf da Türkiye ile Çin ve iki ulus arasındaki iyi ilişkilere vurgu yaptı ve iki kurumun bu köklü dostluğu güçlendireceğinin altını çizdi. 
Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Yener Güneş, Ulusal Kanal'ın her zaman gerçek haber peşinde olduğunu ve 13 yıldır baskılara karşı bağımsız yayın çizgisi izlediğini anlattı. Güneş, Çin'in barışçı ve ilkeli dış politikasını övdü, savaşa ve emperyalizme karşı barış isteyen halkların ve üçüncü dünya ülkelerinin oluşturduğu cephede bir kalkan rolü oynadığını söyledi. ZRTG ile Ulusal Kanal' arasındaki işbirliği ve iş ortaklığının yalan haber ve kışkırtmalara karşı barışa ve gerçeğin öğrenilmesine hizmet edeceğini vurgulayan Güneş, Çinli heyeti ağırlamaktan onur duyduklarını belirtti.
Genel Müdür Ceyhun İlsever de Ulusal Kanal'ın sayıları bini bulan gönüllü ordusunun desteğiyle yepyeni bir model oluşturduklarını ve gerçek haberi halka ulaştırmak için var olduklarını kaydetti.

Asya halklarına ulaşacaklar

Zhejiang Eyaleti Yabancılarla Kültür Değişimi Kurumu Başkanı Ge Huijun, Ulusal Kanal'ı, haber kanal olarak takdir ettiklerini ve bu nedenle iş ortaklığı yapmaya hazır olduklarının altını çizdi. Zhejiang Eyaletinin, çalışkan Çin halkının çabaları ve Çin hükmetinin önderliğinde Çin'in en zengin ikinci eyaleti konumuna geldiğini anlatan Ge, Ulusal Kanal ile iş ortaklığının başta Zhejiang ve Çin'in tamamı olmak üzere Asya halklarına ulaşmak için elvlerişli bir ortaklık olacağını kaydetti.
İki heyet, kurumları arasında işbirliği anlaşmasını imzalayarak, ortak program üretimi, yayını ve karşılıklı uzman eğitimi gibi pek çok konuda ortak çalışmalar yürütmek üzere ilk adımı atmış oldular.

ZRTG en büyük ikinci medya kuruluşu

Merkezi Zhejiang'da bulunan ZRTG (Zhejiang Radyo ve Televizyon Grubu), Çin'deki en büyük medya kuruluşu olan CCTV'den sonra ikinci büyük yayın grubu. Grubun biri uluslararası olmak üzere 12 kanalı, 7 radyosu ve bir internet haber portalı bulunuyor.

FÜSUN İKİKARDEŞ

Yorumlar

fikriye erener :

şans iyilerin dürüstlerin yanında olur ,hayırlara vesile olur işallah,kutluyorum.

mahmut çevik :

hayırlı uğurlu olsun inşallah bu anlaşma ülkemizin bağımsızlığa kavuşmasında bir adım olur.

caglar :

umarım daha çok büyürsünüz

Tülay Mertok :

İyi haber,Çin'den çok çok reklam da gelir inşallah.

Zeynel KOÇ :

ilaç gibi geldi .hayirli uğurlu olsun.

ali köse :

hayırlı uğurlu olsun dileklerimle bu işbirliğini başaran ekibi kutlarım

Feridun :

tebrikler, gönlümüz hep sizinle ulusal kanal

Vatandas :

güzel bir haber. hayirli, ugurlu olsun.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar