Ulusal Kanal'a ''kumpas'' cezası 29 Haziran 2014, 14:00

Ulusal Kanal'a Balyoz davasını "Kumpas"; cezaevinde düştükten sonra hayatını kaybeden Albay Murat Özenalp'i de "Kumpas Şehidi" olarak duyurduğu için para cezası verildi. İşte RTÜK'ün verdiği o kararın ayrıntıları...
Balyoz davası için "kumpas", Mamak Cezaevi'nde hayatını kaybeden Albay Murat Özenalp için de "kumpas şehidi" ifadeleri ceza nedeni oldu.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Özenalp'in hayatını kaybettiğini duyurduğu haberde kullanılan bu ifadeler nedeniyle Ulusal Kanal'a para cezası verdi. Karar üst kurula AKP kontenjanından seçilen üyelerin oylarıyla alındı.

Ulusal Kanal Mamak Cezaevi'nde düşerek beyin kanaması geçiren Albay Murat Özenalp'in hayatını kaybetmesiyle kumpas şehitlerinin listesini çıkardı. Listede Ergenekon, Balyoz, Poyrazköy gibi tertiplerle hayatını kaybetmesine neden olunan isimlere yer verildi.

Türkan Saylan'dan, Yarbay Ali Tatar'a, Kuddisi Okkır'dan Albay Berk Erden'e tertip davaları sürecinde hayatlarını kaybeden kişilerin hatırlatıldığı haberde; Murat Albay'ın 13'üncü "Kumpas" şehidi olduğu vurgulandı.

Haberde İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in, Silivri'deki savunmasında hayatlarını kaybeden komutanlar için kullandığı ifadelere de yer verildi.

RTÜK üyeleri bu ifdeleri AKP Hükümeti'ne hakaret kabul etti ve Ulusal Kanal'a verilen para cezasına dayanak olarak gösterdi.

Ceza gerekçesinde Ulusal Kana Ana Haber Sunucusu Ümit Zileli'nin haber sonrası yaptığı yorumlara da yer verildi.

Haber: Özer Sürmeli
ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

ş.sevindik :

meyvesi olan ağaç taşlanır.

Sena Büyükçopur :

Para cezası neyse bu kritik CB adaylığı döneminde kapatma cezasından korkuyordum. Ne de olsa 3. Aday için çırpınan tek kanal

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar