Ulusal Kanal'ın bu haberine 5 ay hapis cezası! 18 Kasım 2014, 19:50

Ulusal Kanal'ın rüşvet ve yolsuzluk skandallarını ortaya koyan haberlerine açılan ilk dava sonuçlandı. Ulusal Kanal Muhabiri Özer Sürmeli "Tuvalette rüşvet teslimatı" başlıklı haberi nedeniyle 5 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Ulusal Kanal'ın rüşvet ve yolsuzluk skandallarını ortaya koyan haberi için hapis cezası verildi.

Rüşvet ve yolsuzluk soruşturmalarını iddia ve bulguları haberleştiren Ulusal Kanal muhabiri Özer Sürmeli, 5 ay hapis cezasına çarptırıldı. Kararın gerekçesi ise "kişilerin suçlu olarak algılanmasına yol açmak" olarak gösterildi.
 
İstanbul 2'inci Asliye Ceza Mahkemesi, Özer Sürmeli'nin önce 6 ay hapisle cezalandırılmasına karar verdi, ardından cezayı 5 aya düşürerek hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

9 Ocak tarihli haberde, İzmir merkezli rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasında yer alan; kese kağıtları ve çiçek sepetleri içinde rüşvet teslimatı iddiaları yer almıştı. "Tuvalette rüşvet teslimatı" başlıklı haberde bir alışveriş merkezinin özürlüler tuvaletine peşi sıra giren kurum ve şirket yetkililerinin, ellerindeki zarfları değiştirerek çıkmasına dikkat çekilmişti.

İzmir'deki Liman operasyonlarında eski Bakan Binali Yıldırım'ın bacanağı Cemalettin Haberdar'ın da aralarında olduğu çok sayıda kişi gözaltına alınmıştı.

Ulusal Kanal muhabirine verilen ceza ile rüşvet teslimatlarının teknik ve fiziki takip belgelerini haberleştirmek suç kabul edildi.

(İlgili haberi okumak için görselin üzerine tıklayın)


ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

abi :

yazdırma,yayınlatma,,söyletme akp.kamu vicdanını nasıl hapis edeceksin.bu yürekli gazeteci görevini layıkıyla yapmış helal olsun

askin ilhami :

Kardesim burasi turkiye basin ozgurilyimi var AKP sen ozgursun

Kültigin :

basına herşeyin serbest olması lazım

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar